gartija.pl > artykuły
KPGO i WPGO – kluczowe plany w gospodarce odpadami
Odsłon - 129
eGartia
autor:
2017-03-08

Powoli dobiegają końca prace nad aktualizacją wojewódzkich planów gospodarki odpadami (WPGO). W części województw udało się już uchwalić nowe plany, ale w pozostałych regionach - mimo czynionych wysiłków - droga do przyjęcia tych dokumentów jeszcze daleka. Zważywszy na fakt, jaki wpływ wywiera ten dokument na obowiązki i uprawnienia przedsiębiorców prowadzących instalacje, jak determinuje bieżącą ich działalność i otrzymywanie zezwoleń, niezmiernie istotna wydaje się dziś dyskusja nad kształtem WPGO i planów inwestycyjnych. Warto bowiem wiedzieć, że odmowa wpisu do tychże opracowań może pociągać za sobą daleko idące skutki.

 

Stąd w dniach 22-23 marca br. w Częstochowie firma EKORUM postara się skonfrontować odpadową rzeczywistość z zapisami zarówno Krajowego Planu Gospodarki Odpadami, jak i jego wojewódzkich odpowiedników. Co przyniesie nam ten rok? Czy wszyscy gracze odpadowego rynku mogą czuć się usatysfakcjonowani ujęciem ich w planach wojewódzkich? A jeśli nie, to czy ruszy – wieszczona już od roku – fala zaskarżeń do wojewódzkich sądów administracyjnych?

Spotkanie stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy od kluczowych osób, zajmujących się aktualizacją tych istotnych dla gospodarki odpadami planów.

Podczas Konferencji zaproszeni eksperci odpowiedzą na najważniejsze dziś dla branży pytania:

  • Czy plany wojewódzkie odpowiadają celom KPGO?
  • W jaki sposób bilansowano moce przerobowe instalacji, wpisując je do WPGO?
  • Czy będą środki na gospodarkę odpadami?
  • Na jakiej podstawie można wykreślić instalację z planu wojewódzkiego?
  • Czy warto zaskarżać plany wojewódzkie, a jeśli tak, to jakimi przesłankami należy się kierować, by skutecznie wnieść odwołanie?

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu !

 

Szczegółowy program konferencji na stronie www.ekorum.pl

 

Koszt udziału w spotkaniu – od 790 zł netto (+23% VAT)


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy