gartija.pl > artykuły
Raportowanie do KOBIZE
Odsłon - 733
eGartia
autor:
2011-07-25

Do 8 sierpnia zakłady przemysłowe objęte unijnym systemem handlu emisjami danych przekazują KOBIZE dane do wykazu bezpłatnych uprawnień do emisji. Na podstawie krajowych danych od elektrowni, elektrociepłowni i innych zakładów, które rozliczają się z emisji gazów cieplarnianych powstanie wykaz instalacji wraz z przyznaną liczbą uprawnień do emisji na okres 2013-2020.

Elektroniczny formularz do zbierania danych, na podstawie których określone zostaną bezpłatne przydziały uprawnień do emisji dla instalacji przygotowała Komisja Europejska. Zawiera on informacje związane z funkcjonowaniem instalacji, na podstawie których określone będą bezpłatne przydziały dla poszczególnych instalacji na lata 2013-2020, a także informacje o przypisanych do nich wielkościach emisji, zużyciu paliw czy surowców.

Na podstawie zebranych danych, Polska jest zobowiązana do 30 września przekazać KE tak przygotowane informacje.

KE powinna podjąć decyzję o przyznaniu darmowych uprawnień w terminie 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku przez państwo członkowskie.

Formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące przekazywania danych znajdują się na stronie internetowej KOBiZE.

źródło - mos.gov.pl


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy