Informacja w zakresie obliczania poziomów odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych |
Odpowiedzi na poniższe pytania znaleźć można w dokumencie "Informacja w zakresie obliczania poziomów odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji" dostępnym na stronie Ministerstwa Środowiska
Czy przeprowadzenie procesu R15 przetwarzanie odpadów, w celu ich przygotowania do odzysku, w tym do recyklingu może być potwierdzeniem wykonania odzysku lub recyklingu, mimo iż proces ten nie jest ostatecznym procesem odzysku lub recyklingu, a jeżeli tak, to w jakiej sytuacji?
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie obliczania poziomów odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, poziomy odzysku i recyklingu oblicza się m.in. na podstawie zaświadczeń potwierdzających odzysk i recykling oraz na podstawie wyników próby strzępienia. W jaki sposób, w sytuacji braku ww. dokumentów (np. ze względu na przekazywanie odpadów poprzez pośrednika) przedsiębiorcy prowadzący stacje demontażu mogą obliczyć osiągnięte przez siebie poziomy odzysku i recyklingu?
Jak przedsiębiorca prowadzący stację demontażu ma się rozliczyć z osiągniętego w 2006 r. poziomu odzysku i recyklingu w sytuacji, gdy odpady wytworzone z pojazdów wycofanych z eksploatacji w 2006 r. przekazał przedsiębiorcy prowadzącemu odzysk lub recykling dopiero w 2007 r. i ten rok będzie wpisany do zaświadczenia potwierdzającego odzysk lub recykling?
Czy możliwe jest wykorzystanie, przy obliczaniu osiągniętych w stacji demontażu pojazdów poziomów odzysku i recyklingu, zaświadczeń potwierdzających odzysk lub recykling odpadów o kodzie innym niż z podgrupy 16 01? Jak postępować, gdy stacje demontażu przekazują odpady metali o kodzie 16 01 17 do pośrednika, który przekazuje je do huty, wraz z innymi zebranymi odpadami, już jako odpad o kodzie 17 04 07 lub 19 12 02 i w związku z tym huta wystawi zaświadczenie potwierdzające odzysk lub recykling odpadów o takim kodzie.
Jak szczegółowo przedsiębiorca prowadzący stację demontażu powinien wymienić rodzaje przeznaczonych do ponownego użycia przedmiotów wyposażenia i część (tabela 2.1.3. i 2.2.3. rocznego sprawozdania o pojazdach wycofanych z eksploatacji)?
Czy przedsiębiorca prowadzący recykling odpadów powinien wystawiać zarówno zaświadczenie potwierdzające recykling, jak i zaświadczenie potwierdzające odzysk, czy wystarczające jest tylko zaświadczenie potwierdzające recykling (gdyż recykling jest formą odzysku)?
Na podstawie jakich dokumentów należy określić masę odpadów przekazanych do innego kraju w celu poddania odzyskowi lub recyklingowi lub unieszkodliwiania?
Masę frakcji materiałowych pochodzących ze strzępiarki, których zagospodarowanie zalicza się do recyklingu oraz innych niż recykling procesów odzysku, oblicza się jako iloczyn masy odpadów przeznaczonych do przekazania oraz przekazanych do strzępiarki i sumy procentowych udziałów odpowiednich frakcji. Co w tym zapisie oznacza sformułowanie: …przeznaczonych do przekazania…? Na jakiej podstawie należałoby ustalić masę odpadów przeznaczonych do przekazania do strzępiarki?
Warto zobaczyć