IV Warszawskie Dni Recyklingu - zapraszamy w sobotę 6 czerwca!
Odsłon - 715
eGartia
autor:
2009-06-05
"Recykling - to się opłaca” to hasło Czwartych Warszawskich Dni Recyklingu, o których jest w Warszawie głośno od początku czerwca. Piknik ekologiczny zaplanowany na sobotę 6 czerwca br. w Parku Agrykola będzie zwieńczeniem całotygodniowych ekologicznych spotkań, konferencji i wycieczek. Za przyniesione surowce, jak co roku będzie można otrzymać piękne zielone nagrody - kwiaty, drzewka i zioła. ElektroEko zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców Warszawy!

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest promowanie wśród warszawiaków zachowań przyjaznych środowisku oraz recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Przedsięwzięcie jest poświęcone promocji selektywnej zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich powtórnego wykorzystania. W ramach Warszawskich Dni Recyklingu organizowane są konferencje i eko-warsztaty w warszawskich placówkach oświatowych.

Piknik ekologiczny w Parku Agrykola to impreza wyjątkowa, podczas której młodsi i starsi Warszawiacy mają możliwość wzięcia udziału w wielu ekologicznych konkursach oraz otrzymać zielone upominki. W tym roku przygotowaliśmy około 7.000 tysięcy roślin, w tym ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek), kwiatów (pelargonie, begonie, lobelia, floks) oraz drzewek i krzewów (m.in. sosny, świerki, jodły, tuje i berberysy), które będą wymieniane za surowce wtórne przynoszone przez odpowiedzialnych ekologicznie Warszawiaków. Na imprezie zbierane będą: makulatura, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Na stoiskach przygotowanych przez partnerów akcji, będzie można zdobyć praktyczne informacje dotyczące recyklingu różnych odpadów oraz otrzymać ekologiczne gadżety.

Atrakcją pikniku zawsze są występy dzieci i młodzieży oraz koncert. Gwiazdy wieczoru w tym roku jest Ewelina Flinta. Wystąpią także zespoły Crossroads oraz MELDRAD.

Czwarte Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości" realizowanego w Warszawie od 2005r. Organizatorem imprezy jest Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Partnerami są: ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Rekopol Organizacja Odzysku S.A, Reba Organizacja Odzysku S.A, Recal Fundacja Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach oraz PlasticsEurope Stowarzyszenie Producentów Tworzyw Sztucznych.

Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html