Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska

Artykuły
>>

Ostatnia kontrola Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, wykazała, że nowa ustawa śmieciowa nie działa prawidłowo w większości gmin w Polsce. Urząd zbadał co dziesiątą gminę pod względem wdrażania nowych regulacji i aż w dwóch trzecich, stwierdzono nieprawidłowości. Niestety na większości terenów kraju, odpady wciąż nie są segregowane. Jedną z przyczyn tej sytuacji było nieprofesjonalne przeprowadzenie przetargów przez gminy. Polska Grupa Recyklingu PROEKO, wskazuje jeszcze na dodatkowe aspekty składające się na obecne zamieszanie i bałagan.

Autor: eGartia
Dodano: 2013-11-12
Odsłon: 1491

Tradycyjne, bo już III spotkanie Liderów Ochrony Środowiska odbyło się 25.09.2013r. w siedzibie firmy Team Prevent Poland w Pszczynie. Tematem przewodnim było ”Ekozarządzanie marką odpowiedzialnej firmy – wpływ zmian aspektów środowiskowych na doskonalenie systemu zarządzania środowiskowego”.

Autor: eGartia
Dodano: 2013-10-22
Odsłon: 201

Już ponad setka czerwonych kontenerów na drobny sprzęt RTV/AGD działa w Polskich gminach. Co możemy do nich wyrzucić i jak się sprawdzają nowe pojemniki?

Autor: eGartia
Dodano: 2013-08-10
Odsłon: 246

Nacinarki do kartonów HSM Profipack to opłacalne i ekologiczne rozwiązanie dla firm, w których działalności ważnym elementem jest opakowanie i wysyłka towarów. Maszyny te pozwalają zamienić sterty bezużytecznych kartonów po przesyłkach na cenny materiał wypełniająco-opakowaniowy. Dzięki urządzeniom HSM Profipack firmy prywatne, e-sklepy, spółki kurierskie i logistyczne mogą zaoszczędzić środki finansowe potrzebne na zakup wypełniaczy

Autor: eGartia
Dodano: 2013-08-09
Odsłon: 263

W dniach 19-23 sierpnia 2013 r. w Warszawie odbędzie się cykl szkoleń dotyczący obowiązków w zakresie ochrony środowiska dla podmiotów związanych z branżą spożywczą. 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-07-20
Odsłon: 153

Ilość rekordów 26 do 30 z 82

1 2 3 4 5 67 ... >>
Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy