Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska

Artykuły
>>


Polska Grupa Recyklingu PROEKO alarmuje w sprawie kolejnej nieścisłości w ustawie śmieciowej dla gmin. Kolejnym problematycznym aspektem, stała się niewiadoma odnośnie odbierania odpadów na działkach rekreacyjnych i terenach turystycznych. Ustawodawca zrzucając decyzję w sprawie wysokości opłat na władze gminy, nie doprecyzował wcześniej wielu definicji.  W wyniku tego, właściciele posesji służących wypoczynkowi, sami będą musieli podpisywać umowy z firmami odbierającymi odpady. W innym przypadku grozić im będą kary.

 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-06-24
Odsłon: 219

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej apeluje o wpisanie do projektu Prawa energetycznego informacji gwarantujących pełną transparentność o rynku zielonych certyfikatów.
Sejmowa komisja gospodarki na czwartkowym posiedzeniu negatywnie zaopiniowała poprawkę 20f do tzw. małego trójpaku energetycznego, czyli nowelizacji Prawa energetycznego, której głównym celem jest dostosowanie przepisów do prawa UE. 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-06-24
Odsłon: 61

Polska Grupa Recyklingu PROEKO twierdzi że, duża część gmin powinna zdążyć z wyłonieniem podmiotów odpowiedzialnych za odbiór śmieci lecz będą też takie, które się nie wyrobią. Przedstawiciele firmy uważają także, że proponowane stawki cenowe za wywóz nieczystości, są korzystne dla mieszkańców. 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-05-19
Odsłon: 281

W marcu br. TVP rozpoczęła emisję cyklu filmowego „Milion ton śmieci” przygotowanego na zlecenie Towarzystwa na rzecz Ziemi.
19 maja o godz. 6.30 widzowie TVP 2 zobaczą  piąty odcinek z cyklu „Milion ton śmieci”. Kolejne odcinki będą emitowane po wakacjach.  

 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-05-13
Odsłon: 1339

W Lubawce została uruchomiona nowoczesna sortownia odpadów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu przekazał ponad 20 milionów złotych na tą inwestycję.

Autor: eGartia
Dodano: 2013-01-03
Odsłon: 165

Ilość rekordów 31 do 35 z 82

1 2 3 4 5 6 78 ... >>
Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy