Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-13 10:35
Odsłony - 9787
ana500
Witam, mam pytanie odnośnie prowadzenie KEO. W wyniku kontroli WIOś, inspektor zwrócił uwagę iż karta ewidencji powinna być prowadzona następująco, filtry olejowe przekazane w marcu w ilości 99 kg, potwierdzone KPO, powinny zostać ujęte w karcie ewidencji jako wytworze w styczniu - ilość np 33 kg, w lutym- 33 kg oraz w marcu kolejne 33 kg. Ciężko mi się z tym zgodzić, ale być może jestem w błędzie. Dodam tylko że w pozycji podać numer KPO, nie kazali wpisywać numeru.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-13 10:47:18
grzesio
Witam

Z tego co pamiętam to odpady nie przeznaczone do składowania możesz magazynować do 3 lat aby np uzbierać odpowiednią ilość do przekazania uprawnionej firmie... Także wydaje mi się bezpodstawne to co napisałeś.

Ustawa o odpadach Rozdział 7 art.25 ust.4

No chyba, że się myle to proszę mnie poprawić...

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-13 15:06:46
GOŚĆ
problem jest w tym że im chodzi o wytwarzanie odpadów, a to znaczy że nawet jeśli nie przekazujesz bo magazynujesz to odpad został wytworzony. taka jest interpretacja pani lubelskiego Wiosiu

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-16 07:13:17
grzesio
No tak to chyba logiczne??

Aby coś przekazać musisz coś wytworzyć...

Powinieneś mieć zewidencjonowany odpad, który następnie przekazałeś. Mogą zdażyć się różnice w wadzę odpadu (nie jakieś kolosalne) wynika to z błędów pomiarowych czy zaokrąglania lecz ten odpad powinieneś mieć w KEO

Pozdrawiam

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-17 10:16:50
GOŚĆ
Witam, chodzi o to że ja ewidencjonuje wytworzone odpady, moje pytanie polega tylko na tym że do tej pory wystawiałam KPO w marcu za filtry olejowe w ilości 99 kg. Pani z WIOS twierdzi ze odpad ten był wytwarzany był i w styczniu w w lutym dlatego powinien zostać podzielony na te trzy miesiące i tak zewidencjonowany. Ni chodzi o to czy trzeba ewidencjonować bo to oczywiste tylko jak.

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-17 10:28:54
grzesio
To ja już nic nie rozumiem...

Odpad wpisuje się w KEO w miesiącu w którym został wytworzony... Podobnie z KPO przekazujesz w marcu wypisujesz przekazanie w marcu - jako przekazujący 2 szt. po jednej ze stron i tyle...

Jak możesz wpisać wytworzenie filtrów w marcu jak ich nie wytworzyłaś??


Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-17 20:03:07
GOŚĆ
A co w sytuacji kiedy wytwarzasz odpad i czeka on aż uzyskasz odpowiednią ilości aby został oddany firmie zbierającej odpady? Czy w KEO wpisujesz w każdym miesiącu wytwarzaną ilość, nawet tą jeszcze nie przekazaną?? czy wpisujesz dopiero jak już masz KPO czyli po prezkazaniu do firmy zbierającej?

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-17 20:03:18
GOŚĆ
Chodzi o to, że jak wytwarzasz jakiś odpad systematycznie przez np. 4 miesiące a dopiero w 5 masz wystarczającą ilość żeby firma odbierająca przyjechała po nie, to dzielisz sobie tą ilość na 5.
Ja mam tak np. z puszkami po farbach. Zbieram je przez 3-4 miesiące a dopiero 5 wysyłam. Wiadomo, że malujemy cały czas i każdego miesiąca wytwarzam ten odpad ale nie jestem w stanie po każdym miesiącu dokładnie zważyć puszek więc po 5 miesiącach np. 1 tonę dzielę na 5 i wychodzi mi po 200 kg / miesiąc. WIOŚ nie powinien się przyczepić do takiego ewidencjonowania.
Co do Gościa od filtrów to zależy kiedy i jak powstają. Jeżeli wymienia je raz na 3 miesiące to wpisuje całość w danym miesiącu. Ale jak wymienia je systematycznie co miesiąc a nie jest w stanie sprawdzić ile dokładnie wytworzył w danym miesiącu to takie 99 dzielone po równo na 3 miesiące jest jak najbardziej prawidłowe.

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-18 08:06:20
grzesio
GOŚĆ z 2015-02-17 20:03:07 oczywiście, że nie.
W KEO wpisujesz jedynie odpady wytworzone w danym miesiącu...

Niby odpady powinny być wpisywane w KEO niezwłocznie po ukończeniu danego miesiąca. Czyli np. jak skończy się luty to początkiem marca wypełniasz KEO odpadów wytworzonych w lutym.

Ja robie to w następójący sposób: Makulaturę którą zbieramy do prasy nie jest się w stanie określić ile tego jest, więc dopiero wpisuje wytworzenie w miesiącu, w którym jest pełna prasa i następuje opróżnienie. Można również raz zważyć sobie np. taką kostkę i podzielić przez miesiące w których się uzbierała i wychodzi mniej więcej wytworzenie odpadu opakowaniowego na miesiąc

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-02-27 10:26:33
AgaPa
Oczywiście, że wpisujesz w kolumnę o masie wytworzonych w miesiącu, w którym faktycznie wytworzyłeś odpad. Nie musi być odpad zdany na KPO. Kolumnę o KPO wypełniasz w tych miesiącach, w których faktycznie zdałeś odpady. Często zdarza się, że odpady nie są oddawane w tym samym roku kalendarzowym. To wszystko jest podobne do zwykłych systemów/programów magazynowych (stany mają się zgadzać).

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2015-03-12 11:25:36
Jeżeli wytwarzane są stale te odpady ( filtry), a nie ma ścisłej ewidencji ( nikt nie waży każdej sztuki wynoszonej do kubła/kontenera) to wpisuj " na oko". I tak w styczniu np. 30 kg. W lutym znowu 30 kg. A w marcu np. 39. A jeśli możesz udowodnić, ze powstają okresowo to można założyć, iż akurat w marcu powstała cała ilość 99kg i od razu została przekazana ( w tym samym miesiącu).. Ale generalnie powinno się wpisywać w tym samym miesiącu wytworzenie, czy wydanie kiedy faktycznie to nastąpiło.

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-02-06 14:43:00
GOŚĆ
Odgrzeję nieco temat, ponieważ mam inne pytanie dotyczące KEO. Czy mogę sobie ją prowadzić na komputerze i drukować dopiero np. na koniec roku? W samej karcie nie ma miejsca na podpis osoby wypełniające, tylko wpisuje się jej imię i nazwisko, więc jest prowadzona na bieżąco (?).

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-02-07 21:39:33
GOŚĆ
Oczywiście, że tak :) Pozdrawiam

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-02-13 13:07:51
GOŚĆ
Możesz, jeżeli masz podpis elektroniczny kwalifikowany i możesz go użyć aby podpisać KE w kolumnie podpis sporządzającego po każdorazowym dokonaniu wpisu.

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-05-25 19:35:33
GOŚĆ
Czy sama karta ewidencji odpadów wystarczy aby spełniać wszystkie wymogi Ochrony Środowiska?

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-07-13 11:16:00
Ada
Witam,
wioś zwrócił mi uwagę, że KEO należy PODPISYWAĆ do tej pory w kolumnie " imię i nazwisko osoby sporządzającej" wpisywałam na komputerze - nie odręcznie imię i nazwisko ...
Jak to jest naprawdę z KEO ? podpisujecie ją odręcznie ? wydaje mi się , że postępowałam prawidłowo . Po prostu wpisywałam kto ją sporządził . Myślę, że gdyby ustawodawcza chciał podpisu odręcznego lub elektronicznego to ta rubryka nazywałaby się
"PODPIS osoby sporządzającej" a nie "imię i nazwisko osoby sporządzającej"

Jestem ciekawa jak Wy wypełniacie KEO :)

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-07-14 17:26:48
GOŚĆ
masz rację, Ada, wpisuje się czytelnie imie i nazwisko a niestety często widuje sie tam odręczne podpisy

Re: Karta ewidencji odpadów a kontrola WIOś

Wysłany - 2017-07-14 17:27:02
GOŚĆ
na komputerze - nie było problemów podczas kontroli WIOŚ :)

Wysłany - 2018-09-28 10:06:51
GOŚĆ
czy karte ewidencji odpadów mozna wpisywac długopisem czy tylko w komputerze?czy na jednej karcie odpadow moge wpisac na 3 miesiace, czy 1 karta to 1 miesiąc?

Wysłany - 2018-10-01 10:45:14
GOŚĆ
Można i długopisem i na komputerze. 1 karta to 1 rok :) karta ewidencji zakładana jest na dany kod odpadu i wpisuje się w nią miesięczne ilości odpadów. Czyli dla przykładu (zakładając, że ilość wywiezionego odpadu równa jest ilości odpadu wytworzonego) - jeśli w styczniu były 3 wywozy po 2 tony - to w styczniu wytworzyłeś 6 ton itd. I tak wszystkie 12 miesięcy wypełniasz w 1 karcie ewidencji odpadu

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 19 z 19

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy