Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-03-19 19:21
Odsłony - 12274
GOŚĆ
Co mam zrobić w sytuacji gdy mój recykler nie chce mi wystawić dokumentu potwierdzającego odzysk za rok 2006 ??? otrzymałam jedynie dokument potwierdzający recykling z tłumaczeniem że mam to uwzględnić w obliczaniu odzysku i recyklingu, bo oni nie mogą mi wystawić i tego i tego a DPR jest również potwierdzeniem odzysku sam w sobie. ponieważ jest to duża firma w Polsce a moj rozmówca nie chciał w ogóle ze mną dyskutować więc zrezygnowałam zaczynając wątpić w swoje racje tymczasem w dokumencie które kilka dni temu ukazało się na stronie MOŚ jest wyraźnie napisane że potrzebne są dwa dokumenty... jak wygrać walke z pracownikiem który ma mnie za głupka
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-03-19 20:23:29
GOŚĆ
Witam
Prawdą jest tylko to,że recykling jest odzyskiem, ale Twój Recykler ma obowiązek wystawić jednocześnie DPR i DPO (na tą samą ilość odpadów)
Napisz pisemną prośbe o wystawienie dodatkowo DPO na określona ilość odpadów. W razie kontroli masz na papierze dowód że chciałeś odpowiedniego potwierdzenia od recyklera.

Czy możesz mi przesłać link na strone ministerstwa, na której jest napisane na temat tych dokumentów

Pozdrawiam

Re: dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-03-20 12:55:31
GOŚĆ
oczywiście ze strony Ministerstwa Środowiska

http://www.mos.gov.pl/2aktualnosci/nowosci_www/index.shtml

dokument ogłoszony 12 marca 2007 : Informacja w zakresie obliczania poziomów odzysku i recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji - materiał przekazany przez DGO

bezpośredni link:
http://www.mos.gov.pl/odpady/gospodarka_odpadami/pojazdy_wycofane/informacja.pdf

Re: dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-03-21 21:03:58
dar
ta interpretacja dotyczy chyba stacji demontażu i jest tam mowa o zaświadczeniach dla potwierdzenia odzysku/recyklingu odpadów ze stacji a nie o DPO i DPR, które dotyczą innych zagadnień. Jesli myślisz o zaśwaidczeniu o odzysku dla stacji demontażu to obecnie warto sie o to ubiegać tylko jeśli sprawa dotyczy odzysku energetycznego. Wzór na liczenie odzysku w obecnej postaci nie przewiduje umieszczenia danych z zaświadczeń o odzysku z wyłączeniem zaświadczeń o odzsyku energetycznym. w tym wzorze jest poważny błąd, nad którym tęgie głowy już pracują. Jesli chodzi o mozliwośc "egzekucji" od odbiorcy odpadów potwierdzeń odzysku/recyklingu to właściwie tylko sformulowanie tego w umowie, w ostateczności informacja do właściwego miejscowo dla odbiorcy WIOŚ - no , ale to chyba kończy współpracę z takim odbiorcą.

Re: Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-06-13 16:07:37
GOŚĆ
jeśli już jestesmy przy DPR I DPO chcemy sie zając recyklingiem mamy pozwolenia . zakladam ze przyjmujemy odpady i na zyczenie klienta mam mu wystawić DPR i DPR do 7 dni kiedy pisemnie o to poprosi a jest tez mozliwość odsprzedawania tych dokumentów organizacji odzysku. ale jak to wyglada??? nie rozumiem wogóle skoro dokumenty te przekazuje osobie która przekazuje nam odpad.
Jest mozliwość ze taka osoba sprzedajaca nam odpad nie bedzie rządać tych dokumentów???bede wdzięczna za kazdą wskazówke

Re: Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2007-08-01 16:02:49
GOŚĆ
proponuję zabezpieczyć sie podpisanym dokumentem przez dostawcę, że nie wystąpi w przyszłości z wnioskiem o wydanie stosownych dokumentów.

Re: Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2011-01-21 22:14:42
GOŚĆ
Nie każdy dostawca prosi o DPR I DPO. Wystawianie tych dokumentów na żądanie każdorazowo jest nadinterpretacją przepisów. Każdorazowo w ciągu 7 dni na prośbę pisemną dostawcy ( dostawa raz na jakiś czas), 15 dni jeśli dostawy są co miesiąc, 30 dni jesli dostawy są rozliczane co kwartał, przy czym ilość dni oznacza dostarczenie dokumentów do WIOŚ. Dostawca nie może żadać dokumentów np. w czerwcu za pierwszy kwartał, ponieważ masz 30 dni po zakończeniu kwartału na wysłanie dokumentów do WIOŚ. Od recyklingu jaki miał miejsce w Twojej firmie odliczasz ilość ( masę) na jaką potwierdziłeś DPR swoim dostawcom, jeśli równiez wprowadzasz na rynek folię to zabezpieczasz ilość dla siebie , a pozostałą nadwyżkę możesz sprzedać organizacji odzysku. Tak się robi w mojej firmie.

Re: Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2018-02-19 13:04:15
GOŚĆ
Proszę o odpowiedź, czy firma prowadząca odzysk opon ma obowiązek wysyłać DPO i DPR do WIOŚ, gdy dostawca nie zgłosił potrzeby otrzymania tych dokumentów?

Re: Dokumenty DPR i DPO

Wysłany - 2018-07-13 10:06:44
GOŚĆ
Czy za I kwartał danego roku mogę wystawiać DPO/DPR na odpady zebrane w roku poprzednim? Np. Zebrałerm/zalupiłem 1000 ton odpadów w 2017 roku - na 900 wystawiano DPo/DPR za 2017 rok - pozostało 100 ton. Mogę to 'wykorzystać" na np. I kwartał 2018 roku?

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 8 z 8

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy