Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-04 11:00
Odsłony - 2999
Anika
Prowadzę w firmie moduł gospodarki odpadami, szukam listy odpadów które można przekazywać osobom fizycznym i nie potrzeba na to wystawiać kart przekazania odpadów, że wystarczy tylko wewnętrzne zakłądowe prowadzenie ewidencji wytwarzania. Prosze o pomoc, pisze pierwszy raz zarządzenie wewnętrzne aby nauczyć pracowników dbania o środowisko. pozdrawiam i dziękuję.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-04 13:18:36
mbs
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które posiadacz odpadów może przekazywać osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym niebędącym przedsiębiorcami, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz. U. nr 2006 nr 75 poz. 527)
warto dla potrzeb kontroli WIOŚ mieć potwierdzenia że osoby fizyczne zabrały odpady NA WŁASNE POTRZEBY - co wiąże się z tym że nie przekażą ich "dalej" i wykorzystają je w okreslony sposób.

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-04 13:18:50
GOŚĆ
Dz.U. 2006.75.527 
Tam znajdziejsdz listę odpadów które możesz przekazać pracownikom... wg mnie jednak kazde przekazanie należy ewidencjonować za pomocą KPO i KEO

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-04 15:04:36
GOŚĆ
Poszukaj w archiwum forum, odpady zawsze ida z kpo, czy to firmie czy osobie prywatnej. Kopiuje z poprzednich wpisów:
"art. 36 usatwy o odpadach wyraźnie określa sposób prowadzenia ewidencji. W opisywanym przypadku jest to Karta przekazanai Odpadu. Nie ma innych mozliwośći w swietle prawnym. Jeśłi ma to byc dla auditorów jakiegoś systemu to zazwyczaj nie sa oni na tyle przygotowani aby podważać kwestie prawne w zakresie ewidencji odpadów i dla nich możesz pedwnie użyc nawet kwitu w-z z odpowiednia adnotacją. natomiast takim papierem nie wykręcisz sie przed dociekliwym i przygotowanym merytorycznie inspektorem WIOŚ - jeśli sie uprze to może dac mandat za brak ewidencji wg wymagań prawnych. Rozwiązanie jest w takim przypadku przekazanie odpadu osobie fizycznej oczywiście za potwierdzeniem na Karcie Przekazania Odpadu i nie zgodze się z Gściem, który uważa, że takiej karty nie wystawai sie dla osoby fizycznej - nieznam takiego zwolnienia w zapisach prawnych. "

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-04 15:31:43
mbs
art. 36 ust. 3 ustawy o odpadach - obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy osób fizycznych i jednostek orgazniacyjnych, niebedących przedsiębiorcami, które wykorzystują odpady na własne potrzeby.
a potwierdzenie pisemne na oświadczeniu jest właśnie rozwiązaniem zaproponowanym przez dociekliwych inspektorów WIOŚ

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-05 22:33:16
GOŚĆ
Obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów rzeczywiście nie dotyczy osób fizycznych ale osoób fizycznych a nie podmiotu gospodarczego przekazującego odpady osobie fizycznej. W związku z tym ma obowiązek wystawić karte przekazania odpadów każdorazowo przy przekazaniu odpadów nawet osobie fizycznej. Natomiast co ta osoba fizyczna zrobi sobie z te karta to juz jej sprawa.

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-08 09:32:57
GOŚĆ
Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią. Większość osób mylnie interpretuje zapis: "art. 36 ust. 3 ustawy o odpadach - obowiązek prowadzenia ewidencji odpadów nie dotyczy osób fizycznych ", a to faktycznie chodzi o to, że osoby fizyczne nie muszą zliczać miesięcznie ile wytworzyły odpadów ani też przekazywać ich za pomocą KPO do odbiorcy, natomiast jeśli prowadzący działalność przekazuje odpady osobie fizycznej to oczywiście musi za pomocą KPO, zresztą po co tworzyć jakieś następne druki - oświadczenia, skoro jest druk KPO.

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-08 13:43:13
mbs
sposób dokumentowania przekazywanych odpadów osobom fizycznym za pomocą wewnętrznej dokumentacji przedstawiał swego czasu pracownik ministerstwa środowiska na szkoleniach,
rozumienie prawa w każdym urzedzie jest niestety, a może czasami całe szczęscie inne

Re: Gdzie znajde listę odpadów?

Wysłany - 2008-04-08 14:46:38
Anika
Nio tak, każdy urząd ma własną nieraz interpretację ustawy a nawet zdania wyciętego z jakiegoś ustępu. Nawet jeśli miała być to tylko wewnętrzna potrzeba kontroli to zaczęłam prowadzić wewnętrzną ewidencje przekazanych odpadów. Pozdrawiam. Dzięki za informację

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 8 z 8

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy