Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-07 15:23
Odsłony - 9358
Witam

Potrzebuje informacji jakie koszty poniosę jeśli zlece wykonanie zbiorczego zestawienia danych o zakresie korzystania ze środowiska oraz zbiorcze zestawienie o odpadach itd firmie zewnętrznej specjalizującej się w takch usługach. Z góry dziękuje za informacje :)
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-07 16:43:07
GOŚĆ
Najlepiej wykonać je samemu. Wtedy wyjdzie najtaniej. Zbiorcze zestawienie o ilości odpadów można samemu przygotować. Wzór znajduje się w rozporządzeniu (Dziennik Ustaw Nr 101. — 6556 —. Poz. 686. ). Wystarczy tylko zebrać wszystkie ,,Karty przekazania odpadu".

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-07 16:44:25
wlo
Tu?
Wątpię, żeby ktoś podał cenę ;-) A jeśl nawet, to moderator zatrzyma taką informację - to mi się w tym serwisie podoba...
Cenausługi - to normalne - zależy od bardzo wielu czynników. W przypadku, o jakim mówisz, może się różnić kilka- kilkanaście razy jak sądzę. Bo ja np. nie biorę zleceń gdzie są 3 samochody i jakiś kociołek w biurze czy w warsztacie. Szkoda mojego czasu... Ale z przyjemnością robię zlecenie, gdzie wydruk wykazu z powietrza ma... powiedzmy 80 stron ;-) Czysta przyjemność i pełna satysfakcja. No i cena oczywiście nie może być taka jak w przypadku 5 samochodów, i piecyka ;-)

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-07 17:56:33
witam,
tak dla jasności.
jeśli ktoś w odpowiedzi na zapytanie autora poda cenę to nie zostanie to zablokowane :-).
jeśli jednak cena zostanie podana w powiązaniu z danymi kontaktowymi.... to to już zostanie zablokowane.

Jeśli zatem autor wątku szuka informacji o samej cenie.... to jako admin takiej informacji nie zablokuje. jeśli jednak szuka informacji szerszej niż sama cena to zapraszam do dzialu "Poszukiwany" lub do działu "Giełda B2B"

Podrawiam,
Piotr Pykalo

PS. Mam nadzieję że forum nadal będzie się podobać "wlo" :-)

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-07 20:08:55
wlo
Jak najbardziej... Nie zmieni to mojej opinii o forum ;-)
Pozdrawiam

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-08 10:45:10
Witam

Jak najbardziej chodzi mi tylko o szacunkowy koszt takiej usługi.

Pozdrawiam

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-08 14:14:42
wlo
Musiałabyś dokładnie powiedzieć co miałaby obejmować usługa ;-) Ale ja i tak nie powiem - bo zawsze indywidualnie, po własnej ocenie potrzeb mówię co trzeba zrobić i ile to będzie kosztować.
Cena za taką usługę naprawdę znacznie się różni w przypadku różnych zakładów.

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-08-08 20:04:01
dar
u nas dla stałych patnerów cena łączna netto od 300-500 zl na pół roku

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-03 15:02:03
GOŚĆ
Czy ta kwota obejmuje zaklad przemyslowy, czy male przedsiebiorstwo? Bo ja mam w pracy ponad 100 emitorow (w tym 400 zrodel) w jednym i 20 w drugim (O/Z)+odpady - jakas 100 kodow w jednym z zakladow. itd.? Jestem bardzo ciekawa

malgosia

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-03 15:43:13
No sporo... Więc i pracy jest żeby poprawnie chociażby opłaty policzyć. To już konkretniejsze pieniądze sądze muszą być niż 600-1000 zł rocznie o których mówi dar.
Jaka branża można wiedzieć? Bo wydaje się być ciekawym wyzwaniem ;-) 100 emitorów... No ;-)

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-04 23:08:50
dar
no ktos kto ma 100 emitorów i rozum w głowie ma swoje służby do pracy i nie szuka firmy zewnętrznej, bo przy takiej działalności opłaty to tylko czastka problemu

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-05 08:39:06
Minęły czasy kiedy zakłądy miały "ślużby" od wszystkiego ;-) Teraz jest człowiek od zarządzania tymi sprawami i zewnętrzni wykonawcy zwykle realizują określone prace. Nie ma najmniejszego sensu zatrudniać kilku ludzi na etacie do spraw ochrony środowiska.
Wystarczy jedna osoba spokojnie w dziale technicznym, czy zakładowym laboratorium - różnie jest to rozwiązane. Poprowadzi bieżące sprawy - ewidencje, sprawozdania czy opłaty, chociaż czasem warto na zewnątrz to zlecić bo i taniej za zlecenie i opłaty potrafią niższe policzyć - praktyka i doświadczenie robią swoje. Podobnie wszelkie wnioski.

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-05 08:55:05
GOŚĆ
To prawda, sluzba powinna byc na miejscu (jeszcze jest), ogromny z-d przemyslowy + jego O/Z. powietrze, woda (oligocenka w obu zakladach), odpady, scieki (do wod i do ziemi, oraz do kanalizacji ze szkodliwymi subst.), zintegrowane, pcb, azbest, prtr, drzewa. O czyms zapomnialam? Mam na glowie chyba wszystkie przepisy i wynikajace z nich obowiazki oprocz skladownia odpadow :). Nie nudze sie :)

Niestety, zarzad firmy uwaza, ze wystarczy wynajac firme zewn do takich obowiazkow. Dlatego tez z ciekawosci podczepilam sie pod watek :)

Pozdrawiam i fajnie ze jest taki serwis oraz forum. Czesto tu zagladam

malgosia

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-05 09:51:16
A źle uważają? Czy dajesz sobie radę ze wszystkim? Czy sama przygotowałaś winiosek o zintegrowane? Wnioski o sektorowe? Jeśli tak, to zasługujesz na wynagrodznie nie gorsze niż członkowie zarządu. Poza tym dawno powinnać założyć swoją firmę ;-)
Ale jednak nie wydaje mi się... Więc jednak korzystacie z usług firm zewnętrznych.
Doceniam Twoją zapewne rozległą wiedzę, uważam jednak , że aby zrealizować solidnie zlecenie np. z powietrza, trezba znać się na tym dobrze a nie "po trochu". Są ludzie przyjmujący każde zlecenie niemal... Nie darzę ich szacunkiem ;-) Nie da rady znać się na wszystkim - hałasie, promieniowaniu, odpadach, ściekach itd. w stopniu, żeby powiedzieć o sobie SPECJALISTA ;-) Owszem - w przepsiach każdy specjalista niezależnie od specjalizacji w branży powinien się orientować - sam moim klientom doradzam w wielu dziedzinach - wskazuję przepisy, terminy, obowiązki itd.) mimo, że pracuję w jednej specjalizacji. Ale nie realizuję dla nich tych obowiązków (chyba, ze naprawdę nie wymaga to poważniejszych nakładów związanych ze zdobyciem wiedzy itp., widomo o co chodzi zresztą) - muszą albo sami proste rzeczy robić albo zlecić na zewnątrz innemu specjaliście.
Jeśłi to naprawdę duża firma est, z oddziałami, laboratoriami itd. to rzeczywiście - może się opłacać mieś włąsne służby do realizacji w całości tych zadań. Nawet pomiary środowiskowe wtedy łatwiej i taniej realizować samemu niż zlecać.

Re: ile zapłace za doradztwo w zakresie ochrony środowiska?

Wysłany - 2008-11-05 14:23:05
GOŚĆ
Zintegrowane mnie przerastalo (chociaz teraz widze, ze nie byl to taki diabel straszny), ale sektorowki juz nie ;) Firma - czasami mysle o tym :), czasem mnie namawiaja - moze troche tchorze ;)
Rzecz w tym, ze ja sama realizuje wszystkie obowiazki, sprawozdawczosc, ewidencja itd, itp. Kurcze, lubie swoja prace, chociaz czasem marzy mi sie praca w parku narodowym, blizej ochrony przyrody, niz srodowiska.

Pomiary srodowiskowe, np emisja z kotlowni jest zlecana na zewnatrz. Z-d nie posiada takich mozliwosci, laboratoria sa tylko technologiczne. Aj, dlugo by opowiadac.
Milo, ze jestescie :)

malgosia

Ilość rekordów 1 do 14 z 14

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy