Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Obowiązek króćców pomiarowych w emitorze. Pomocy!!!

Wysłany - 2011-04-18 10:05
Odsłony - 2635
Damianooo
Witam!
Prowadzę działalność w ogrodnictwie. Posiadam kilka tuneli. W związku z zapewnieniem odpowiedniej temperatury rośliną muszę posiadać kotłownie. Składa sie ona z pieca na miał o mocy 0,8 MW. Od jakiegos czasu jestem w sporze z sąsiadami. Na ich surowej elewacji budynku pokazały się rdzawe plamy. Jakies dwa lata temu. Obecnie są coraz mniej int6ensywnie. Moim zdaniem powodem tych plam jest rdza, z blachodachówki z nitów itd. Jak założyli rynny plamy staja się coraz mniej intensywne. Na początku był WIOS i stwierdził, ze wszystko jest ok a moja sprawa zajał sie Urząd Miasta, bo nie prowadze działalności gospodarczej tylko dział specjalny rolnictwa. Z tego co wiem nie jestem z obligowany wykonywac pomiarów emisji dlatego wiec nie posiadam króćców pomiarowych w komininie. Burmistrz miasta wydał decyzje umarzajace poniewaz stwierdzil, ze nie oddziałuje negatywnie na srodowisko, ale SKO je uchyliło ponieważ domagają się wykonania pomiarów emisji. Stąd moje pytanie czy urząd może na mnie nałożyć obowiązek wykonania króćców które są niezbędne do wykonania pomiarów zgodnie z PN?????? A jesli tak lub nie to proszę o podstawy prawne, ponieważ poostaram ich sie użyć w moim ewentualnym odowłaniu. Uzywam pieca 0,8 MW opalanego miałem. Proszę o pomoc już jestem zmęczony tym wszytskim. jak haotycznie to wszystko napisałem to przepraszam, ale jestem w nerwach.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: Obowiązek króćców pomiarowych w emitorze. Pomocy!!!

Wysłany - 2011-04-18 14:29:21
Organ ochrony środowiska - w tym przypadku burmistrz - oczywiście może nałożyć obowiązek przeprowadzenia pomiarów emisji (ponad te, które są obowiązkowe), jednak musi to mieć co najmniej sensowne podstawy (w tym prawne - stwierdzone przekraczanie standardów emisyjnych np. - czego z kolei nie da się zrobić bez pomiaru kontrolnego, którego nie da się zrobić bez stanowiska pomiarowego - ale tu WIOŚ powinien decydować). Odnoszę wrażenie nie ma przemyślanej strategii działania wobec Ciebie a wręcz głupota urzędnicza w całej swej głębi się otwiera ;-) Po prostu chcą mieć pomiary i tyle a potem się pomyśli co zrobić. Jeśli mądry by tam ktoś siedział, to by nakazał wykonanie przeglądu ekologicznego ;-) No ale po co podpowiadać...
Przeczytaj jak uzasadniają potrzebę nałożenia obowiązku realizacji (wykonania) pomiarów(u). Jelsi jej nie ma, albo jest bez sensu, zaskarż decyzję SKO.

Re: Obowiązek króćców pomiarowych w emitorze. Pomocy!!!

Wysłany - 2011-04-18 21:23:47
Damianooo
Dzięki. WIOS też był u mnie, ale stwierdzili, że nie prowadzę działalności gospodarczej tylko dział specjalny rolnictwa więc przestał się zajmować tą sprawą. A jakie sa te koszty przegladu ekologicznego? Za bardzo nie chce ponosic dodatkowych kosztow. SKO jasno sie upiera do wykonania pomiarow i analiz chemicznych plam na elewacji sasiadow a mi sie nie usmiecha ponosic kosztow z tego tytulu. Chcialbym juz zakonczyc ta sprawe.

Re: Obowiązek króćców pomiarowych w emitorze. Pomocy!!!

Wysłany - 2011-04-19 17:49:19
GOŚĆ
Nie baw się w przegląd. Oficjalnie mogą Ciebie w d. cmoknąć. Nałożenie dodatkowych obowiązków musi być podyktowane szczególnymi względami ochrony środowiska i względy te muszą być podane. A skarga sąsiadów takich znamion nie wyczerpuje. Przekroczenie standardów jakości powietrza byłoby ok, ale to musieliby najpierw zrobić badania że tak powiem "w terenie"
Jak Ci coś nakazują to muszą podać podstawę. Podaj artykuły którymi Ci rzucili, a coś poradzimy.

Ilość rekordów 1 do 3 z 3

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy