Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Opłata produktowa

Wysłany - 2011-10-24 15:33
Odsłony - 3838
GOŚĆ
Witam, mam pytanie. Jak to jest z opłatą produktowa?
Czy taka np piekarnia ktora sprzedając pieczywo w swoim sklepiku firmowym pakuje w woreczki to czy tez musi sprawozdanie sporządzac i opłate ponosic? Firma zamawia woreczki róznego rodzaju, reklamowki i torebki papierowe z logo firmy.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-10-24 15:51:13
GOŚĆ
Jeśli to są torebki, opakowania z Waszym logo to powinniście się rozliczyć z opłaty produktowej

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-10-24 17:35:08

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-10-24 19:07:53
GOŚĆ
Woreczki i reklamówki są zwykłe, a na jednym rodzaju papierowych torebek jest napisana nazwa firmy a na drugim rodzaju nie ma nic (zwykłe torebki papierowe). Dodam, że tych torebek papierowych z logo firmy w porównaniu do tych bez logo jest niewiele. I stąd moje pytanie czy musze prowadzic ewidencje wszystkich woreczków, torebek, reklamowek i liczyc opłatę? Czy sa jakies zwolnienia co do małych przedsiębiorstw?

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-11-03 15:19:19
GOŚĆ
Nie chodzi tylko o logo. Jeżeli produkujesz coś a produkty swoje pakujesz w opakowania i takie zestawy (produkt + opakowanie) wypuszczasz na rynek - podlegasz pod ustawę o opłacie produktowej.

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-11-03 21:56:04
GOŚĆ
A jak obliczyć ilość w kg jeżeli masa opakowań podana jest w np rolkach, kartonach, sztukach? Czy firma musi od razu ważyć zaraz po tym jak otrzymają opakowania i to kontrolować na bieżąco? A co zrobic w przypadku gdy fakturki za zakup opakowan w celu obliczenia otrzymałam kilka miesiecy po zakupie? Czy jest na to jakiś inny sposób aby to przeliczyć?

Re: Opłata produktowa

Wysłany - 2011-11-04 12:40:14
GOŚĆ
Jeżeli kupujesz np woreczki w rolkach to ważysz taką rolkę, odliczasz wagę gilzy i przyjmujesz tę wagę do obliczania opłaty produktowej. Gilza jest wtedy dla Ciebie zwykłym odpadem opakowaniowym, który należy przekazać gdzieś aby uzyskać Kartę przekazania odpadu, a jedynie tylko woreczki są odpadem, za który należy naliczyć opłatę produktową. Jeżeli układasz swój towar na nowej palecie to również ona podlega naliczaniu opłaty produktowej, jeżeli na używanej - nie podlega. Tyle tylko, że musisz udowodnić dokumentacją (f-ra zakupu), że kupiłeś palety używane.

Jeżeli fakturę za zakup opakowań otrzymujesz kilka miesięcy po faktycznym ich zakupie to przyjmujesz datę faktury jako moment powstania obowiązku naliczenia opłaty produktowej. Inaczej nikt nie jest w stanie policzyć ile tak naprawdę opakowań zostało użytych. Jednak nikt nie uwierzy, że np pakujesz produkty przez dwa lata korzystając z jednej rolki.

Sposobem na uniknięcie wniesienia opłaty produktowej jest uzyskanie odpowiednich poziomów recyklingu i odzysku (uzyskanie dokumentów potwierdzających recykling i odzysk) lub poprzez "przerzucenie" obowiązku recyklingu i odzysku opakowań na Organizację Odzysku.

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 6 z 6

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy