Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego użytku???

Wysłany - 2006-10-05 11:17
Odsłony - 13018
GOŚĆ
Do mojej firmy trafiają przesyłki z całej europy i nie tylko, są to paczki umieszczone na paletach EURO. W chwili obecnej sprzedajemy palety do różnych skupów ponieważ nie są nam one potrzebne. Czy paleta nie powinna zostać potraktowana jako odpad pod kodem 15 01 03, czy można ją sprzedawać ??????

wątek zamknięty

Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego użytku???

Wysłany - 2006-10-06 08:37:22
GOŚĆ
Witam, można potraktiować ja jako odpad a można jako produkt (pod warunkiem że jest sprawna). Zawsze lepiej potraktować jako towar, gdyż aby sprzedać odpad prowadzącemu działalność musi mieć zewolenie w zakresie magazynowania odpadów.
Pozdrawiam
Pszczola

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2007-10-24 12:11:30
GOŚĆ
palety drewnane opakwoania wielokrotnego użytku , kolejny raz użyto tych opakowań do pakowania swoich produktów.
czy ponowne użycie tych opakowań wiąże się z obowiązkiem kolejnego uzwględniania masy tych opakowań do wprowadzonych przez siebie na rynek.


opakowania twz. zwrotne import w celach eksportu -
czy mozna odjąć od masy obowi,ązku powsatłego w drodze importu masy eksportowanych opakowań.

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2007-12-17 09:22:54
asia_m
Opakowanie można na rynek wprowadzić tylko jeden raz. Uwzględnia sie tylko masę opakowań wprowadzonych do obrotu po raz pierwszy. Pozdrawiam.

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2007-12-17 10:21:10
GOŚĆ
Palety z drewna nie przydatne w danym zakładzie są odpadem o kodzie 15 01 03.
Można sprzedać do tego skupu, który posiada zezwolenie conajmniej na zbieranie odpadów o kodzie 15 01 03. Jeśli prowadzący taki skup odbiera sam z zakładu te opakowania z drewna, to musi posiadać także zezwolenie na transport odpadów o tym kodzie.
Reasumując, skup m.in. palet powinien mieć conajmniej zezwolenie na zbieranie i transport odpadów o kodzie 15 01 03.

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-06-10 22:41:58
GOŚĆ
Co zrobić w sytuacji, gdy do hurtowni kupowane są na terenie kraju palety drewniane. Czy hurtownia ma obowiązek nanosić od nich opłatę produktową?

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-06-12 09:27:29
GOŚĆ
Skąd ten upór do klasyfikowania DOBRYCH palet jako odpad ? co z tego, że w danym zakładzie już tego nie wykorzystają, a czy jak kupię do firmy komputer a za parę dni stwierdzę że już go nie chcę bo kupię lepszej generacji, to ten pierwszy -DOBRY- też jest już odpadem ? byłaby to bzdura; moim zdaniem byłaby to taka sama nadgorliwość jak z DOBRYMI paletami; owszem palety uszkodzone, nie nadające się do pierwotnej funkcji, to oczywisty odpad i o to chodziło ministerstwu przy opracowywaniu KATALOGU ODPADÓW. A całe nieporozumienie pewnie stąd, że w KATALOGU aby nie powtarzać bez przerwy słowa ODPAD dali je w tytule całego KATALOGU a czytający kody z grupy 15-tki patrzą tylko na słowa OPAKOWANIA Z DREWNA i już szybciutko DOBRE palety - czyli po prostu produkt który może być wielokrotnie użyty klasyfikują do odpadów - błąd powtarzany niestety też przez urzędników czytających bez zrozumienia.

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-06-27 08:56:39
GOŚĆ
witam. temat palet jest poprostu niesamowity:) Ja też się zastanawiałam co zrobic w przypadku gdy jakis towar przyjeżdza do nas z zagranicy na paletach ... nie sa to palety euro ale nasz dostawca zażyczył sobie zwrot tych palet wiec zostały one wprowadzone na nasz rynek ale zaraz wyjechały z powrotem... Mysląc logicznie, nie powinniśmy tego uwzględniać przy obliczaniu masy opakowań wprowadzonych na teren kraju.

Czy dobrze myslę??

pozdrawiam

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-06-28 14:16:07
dar
dobrze myślisz Gosciu z 8:56

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-08-22 09:35:09
GOŚĆ
u nas też przyjeżdża towar z zagranicy na paletach i w big bagach. Skoro zostaje u nas musze wagę doliczyć do masy opakowań wprowadzony na rynek.

Skoro big bagi oraz palety są nieuszkodzone mogę je sprzedać nie jako odpad ale jako normalny towar bez wystawiania KPO i nie bede miec z tego względu żadnych problemów?
jeśli tak to będzie to duże ułatwienie

pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-08-22 10:01:30
GOŚĆ
miałam podobne wątpliwości, ale po konsultacjach z osoba, która jest specjalistą w temacie i obsługuje wiele firm, okazało się, że wszystko co nie jest potrzebne w firmie (a więc takie palety) musisz traktować jako odpad (trochę to dziwne żeby dobre palety klasyfikować jako odpad ale tak już jest i tak interpretują to ponoć inspektorzy przy kontroli wioś). sprzedać mozna jak najbardziej ale do takiego skupu, który posiada pozwolenie na zbieranie odpadów o kodzie 150103 (KPO) a jeszcze lepiej jak prowadzi recykling i odzysk i wystawi rownież DPO i DPR. pozdrawiam

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-08-27 22:30:30
GOŚĆ
hmm... i w tej kwestii zdania są podzielone jak widać bo ja konsultowałam się rówwnież w tej sprawie z osobą zajmująca sie doractwem w dziedzinie ochony środowiska. Stwierdzono, że bez problemu możemy sprzedać palety do skupu jeśli są nieuszkodzone, w momencie jakiś wad klasyfikujemy jako odpad i oddajemy na KPO... :) może ktoś będzie miał jakiś pomysł inny lub może potwierdzić którąś z wersji?

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2008-10-28 16:36:44
GOŚĆ
Polecam Palety plastikowe.
Nie ma problemu z recyclingiem a cena bardzo konkurencyjna.

Re: Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotneg

Wysłany - 2009-08-25 15:56:21
GOŚĆ
Jesli towar przyjechal na paletach EURO certyfikowanych(Epal,Mav,CD itp to powinno znaczyc,ze taka paleta jesli nie ma wyraznych uszkodzen wedlug norm karty UIC435,moze byc odsprzedana gdyz jest to paleta tzw.wielokrotnego uzytku.Jesli natomiast paleta jest,przemyslowa,jednorazowa skoro nazywaja ja jednorazowa to czemu odsprzedaja jako palete pelnowartosciowa? czyli robiona bez jakis spelniajacych norm,bez certyfikatow fitosanitarnych,o roznej grubosci desek,z jakimis oflisami widocznymi,nierownomiernie wbitymi gwozdziami i roznymi tego typu wadami-to taka paleta powinna byc zakwalifikowana jako odpad i przekazana firmie firmie zajmujacej sie recyklingiem i odzyskiem palet ktora po ogladnieciu wad stwierdzi,ze paleta nadaje sie albo do odzysku czyli naprawieniu tychze wad,albo do recyklingu gdyz jest calkowicie zdewastowana.To co sie teraz dzieje na rynku to zwykle oszustwo gdzie supermarkety sprzedawaja po skupach ktore nie posiadaja zadnych zezwolen palety przemyslowe,jednorazowe jak pelnowartosciowe palety.Niestety ustawa powinna byc bardziej rygorystyczna i jasno okreslajaca palety gdyz czesto wszyscy sie gubia w tym wszystkim i mamy samowolke.Po co sie zajmowac recyklingiem i odzyskiem i dbac o srodowisko jak i tak te palety sa w obiegu czesto w takim stanie gdzie gwozdzie same stercza nie ma zadnej kontroli nad tym czy dana paleta nadaje sie to odzysku czy do recyklingu bo firmy ktore sie tym zajmuja sa pomijane a handel takimi zanieczyszczajacymi srodowisko paletami kwitnie na całego

Re: Palety drewniane - odpad czy opakowanie wielokrotnego uż

Wysłany - 2009-10-19 13:00:00
Ewka
Witam
Może ktoś mi podpowie: moje pytanie to-czy paleta jednorazowa gatunku 1i 2 -go podczas dostawy od jakiegokolwiek producenta podlega wymianie? Proszę o podpowiedź...

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 14 z 14Wątek zamknięty

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy