Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Program Gospodarki Odpadami

Wysłany - 2013-04-05 07:12
Odsłony - 660
GOŚĆ
Witam,

od wielu lat w firmie występujemy o zatwierdzenie programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi oraz zatwierdzenie informacji o wytwarzanych odpadach innych niż niebezpieczne. Zgodnie z nowa ustawą powyższe dokumenty zostały zniesione i nei ma obowiązku występować o nie. A co z tymi, które zostały zatwierdzone przed wejściem ustawy i maja w decyzji okres obowiązywania np do 2020r? Jeśli nie trzeba występowac o te dokumenty to co z wprowadzaniem nowych kodów odpadów-jezeli nadal ilościowo nie będziemy przekraczać 0,1Mg rocznie? Czy możemy dobrowolnie "żonglować" rodzajami/kodami odpadów i nei musmy tego zgłaszac? Nadal oczywiście wystawiamy KPO i odpad przekazujemy firmie, która posiada dany kod odpadu.

Będę wdzięczna za pomoc
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Program Gospodarki Odpadami

Wysłany - 2013-04-05 10:24:23
Keo
Miałem podobną sytuację, nowy PGO, a po wejściu ustawy wygasł. Dzwoniłem do kilku urzędów marszałkowskich, by dowiedzieć się, jak interpretują te przepisy. Jeśli odpady nie są wytwarzane w instalacjach (np. piecach), nie jest potrzebna żadna nowa decyzja.

Re: Program Gospodarki Odpadami

Wysłany - 2013-04-05 15:52:22
GOŚĆ
A co z firmą, która ma pozwolenei na wytwarzanie odpadów na swoim terenie a dodatkowo miała Program gospodarki odpadami zezwalajacy na wytwarzanie odpadów przy rozbiórkach, remontach czyli świadczyła działalnośc usługową. W tym PGO nie były podawane ilości odpadów a niebezpieczny było spokojnie powyżej 0,1Mg. Teraz ten PGO na mocy nowej ustawy przestał obowiązywać i co z firmami świadącymi tego typu usługi... teraz PGO jest juz niepotrzebne... a taki zamęt był, że nalezy mieć!

Re: Program Gospodarki Odpadami

Wysłany - 2013-04-05 22:17:17
Dora
Pozwolenia na wytwarzanie odpadów dotyczących nieruchomość są ważne do 23 stycznia 2015r. Obecnie przedsiębiorca wytwarzający odpady na swojej nieruchomości ( poza instalacjami) nie muszą już mieć żadnych pozwoleń i decyzji. Odpady wytwarzające w instalacji do 1 Mg odpadów niebezpiecznych i do 5000Mg też nie muszą posiadać zezwoleń i decyzji . MOŚ zamieszcza informacje do nowej ustawy , co prawda jest tego mało ( jak na razie) ale może ukaże się ich więcej.
http://mos.gov.pl/kategoria/5196_nowa_ustawa_o_odpadach/

Ilość rekordów 1 do 3 z 3

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy