Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

świetlówki

Wysłany - 2008-12-03 09:12
Odsłony - 5388
GOŚĆ
witam,
chciałabym jeszcze raz powrócic do tematu zwrotu świetlówek. kupujemy duże ilości świetlówek, na fakturach w opisie "w tym koszt gospodarowania odpadami". Na pytanie czy przyjmą zuzyte, odpowiadają , że tak. Na pytanie czy mogą zbierać, czy mają decyzję na zbieranie i transport i wpis do Gios "robią oczy". kartę kpo mogą podbić jeśli chcę.
Jeśli ktoś wie, proszę udzielić odpowiedzi czy te sklepy, hurtownie etc muszą mieć wpis do rejestru bądz inne dokumenty aby móc oddawać im zuzyte świetlówki? bo sama już nie wiem i oddaję swietlówki uprawnionej firmie zbierającej odpady niebezpieczne (ale to są dodatkowe koszty pzrecież)
z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-03 10:58:28
GOŚĆ
Nie muszą mieć decyzji na zbieranie odpadów ale muszą mieć wpis do rejestru GIOŚ. Najłatwiej jest samemu sprawdzić na stronie Gioś - wystarczy mieć regon zbierającego...

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-03 10:29:47
chton
oddawać im za darmo i niech podbijają i olać temat proponuję

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-04 13:02:11
GOŚĆ
a kontynuujac temat, czy w takim razie te wszystkie sklepy itp skoro nie maja wpisu do rejestru. mioga pobierać opłatę za gospodarowanie? czy to jest bezprawne? wkurza mnie to ze im place za każdą świetlówkę , której pózniej nie zwracam bo boję się kontroli i oddawania nieuprawnionym.... dziwne to jest strasznie, w rejestrze gios w pomorskim firm z wpisem na palcach do polizcenbia, a świetlówki sprzedają w ilu sklepach? to jest jakis koszmar, po co te pzrepisy, dla kogo?

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-04 15:09:20
GOŚĆ
Generalnie przepis jest skierowany do GOSPODARSTW DOMOWYCH... podmioty gospodarcze które w inny sposób chcą gospodarować w/w opadem mogą żądać od sprzedawcy osunięcia tej pozycji z faktury. To tyle teorii , w praktyce jest często inaczej. Co do rejestru GIOŚ to oczywiście każdy sklep/punkt zbierający POWINIEN być wpisany do rejestru... to znowu teoria... Z drugiej strony w pomorskim jest ponad 300 podmiotów zbierających wpisanych do GIOŚ więc nie powinno być specjalnego problemu w znalezieniu sklepu który do takowego rejestru jest wpisany:

- POdmioty z województwa Pomorskiego

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-05 09:30:53
GOŚĆ
dziekuję za odpowiedzi.
w całym pomorskim moze i tak- 300, w moim 100tys mieście nie :-( 5 max.
a poza tym osobby z działów zaopatrzenia mają stałe mca zakupów z rabatami itd, nie chcą słuchać o rejestrach, pzrepisach itd, "bo to nie ich działka"
osłabia mnie to. podobnie z wyegzekwowaniem KCHPN. ehh
pozdrawiam serdecznie.

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-05 10:28:04
GOŚĆ
Niech zatem wynegocjują usunięcie z fry pozycji dotyczącej utylizacji a TY przekazuj odpady wyspecjalizowanym odbiorcom i tyle.... co do KCHPN to najlepiej uderzać od razu do producenta bo dystrybutorzy w większości nie mają o nich pojęcia:)

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-05 10:50:01
GOŚĆ
Witam
Oprocz wpisu do rejestru GIOŚ mamy jeszcze zgloszenie punktu zbierania (Art 39 Ustawy o ZSEE) oraz wpis do rejestru rejestru posiadaczy odpadow zwolnionych z obowiazku uzyskiwania zezwolenia na zbieranie (Art 33 Ustawy o odpadach). Proponuje wziac to pod uwage.
Prawo odpadowe jest bezlitosne;)

Re: świetlówki

Wysłany - 2008-12-11 09:09:35
chton
ja nie widzę problemu ...
kupujesz u gościa który nalicza ci opłatę recyklingową, to oddaj mu potem zużyte poproś o podpisanie KPO i dziękuję do widzenia

co cie interesuje czy gość jest wpisany czy nie ? to jego problem, ja nie sprawdzam kupując telewizor czy sprzedawca jest zarejestrowany, co mnie to obchodzi nie ja kontroluję, od tego jest gioś, wioś ... kupuję gdzie mi się podoba i gdzie mi się bardziej opłaca

ewentualnie jak już strasznie się boisz to oddaj nieodpłatnie do firm zbierających , wiele już takich jest, które przyjmują nieodpłatnie

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-24 09:45:49
GOŚĆ
Ja mam podobny problem ze świetlówkami . Sklep również nam nalicza koszt unieszkodliwienia. sprawdziłam są wpisani do rejestru. i oddałam te świetlówki tylko po fakcie okazało sie że oni nie maja żadnego środka transportu no i mam zostawiona transportującego na KPO puste. Tak naprawde ja nie mogę im zaniesc tych świetlówek bo nie mam pozwolenia na transport odpadów niebezpiecznych a oni nie mają środka transportu to jest poprostu jakaś masakra.
Doradzcie co zrobić jak się bronic przy kontroli:(

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-24 11:36:58
ekola
Jeżeli Ty wytwarzasz te odpady to zawożąc je gdziekolwiek nie musisz mieć zezwolenia na transport art 28 ust. 9 ustawy o odpadach

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-24 12:14:41
ekola
Ja chciałam oddać świetlówki do sklepu w którym je kupiłam i naliczyli mi wcześniej za nie KGO. powiedzieli że nie maja wpisu do rejestru Gioś ale moga przyjać bo odbiera od nich jakaś firma i ta firma podpisze kartę przekazania odpadu. Czy jeżeli ta firma ma wpis GiOś to się zgodzić na to?Ja myśle ze mozna.Poradźcie

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-24 13:25:18
GOŚĆ
ale czy nikt mi sie nie doczepi do tego ze zwiozłam moje zużyte świetlówki samochodem który nie ma pozwolenia na przewóz odpadów niebezpiecznych?? wszystko jest to tak pokręcone że naprawde trudno sie w tych przepisach połap[ac.
W tym momencie mam ta rubryke 2 dot. treansportu pustą czyli co wg Ciebie powinnam sobie ją podbic i wpisać numer rejestracyjny naszego samochodu???

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-24 23:19:59
GOŚĆ
W rubryce transport wpisuje się dane transportującego jeżeli np wynajmujesz firmę do przewozu odpadów i wtedy musi mieć ona zezwolenie na transport danego kodu odpadu, wystawiasz wtedy 3 szt kart po jednym dla każdego. Ten co wytwarza i przewozi nie musi mieć zezwolenia na transport- art. 28 jest mowa o odpadach bez podziału na niebezpieczne i inne niz niebezp.

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-27 08:53:36
GOŚĆ
czyli rubryka 2 w KPO zostaje pusta tak ??? w przypadku kiedy ja dostarczam swoje odpady do punktu zbierania??

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-27 09:14:31
chton
no dobra macie i przestańcie już filozować:

"(...) Definicją zbierającego sprzęt objęci są również sprzedawcy detaliczni i sprzedawcy hurtowi. (...) od dnia 1 lipca 2006 r., zgodnie z zasadą racjonalnego działania ustawodawcy, oznacza, że jakkolwiek sprzedawca detaliczny i sprzedawca hurtowy jest z definicji zbierającym sprzęt, to do dnia 30 czerwca 2006 r. nie mają zastosowania w stosunku do niego przepisy art. 37 ustawy w zakresie zbierania, (...) w tym miejscu wyjaśnić, że realizacja przez sprzedawców detalicznych i hurtowych powyższego obowiązku nie będzie związana z koniecznością uzyskania zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zbierania lub transportu odpadów,

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-27 09:14:56
chton
o którym mowa w art. 28 ust. 1 ustawy o odpadach. Podstawę prawną zwolnienia z obowiązku uzyskania powyższego zezwolenia stanowi art. 33 ust. 5 ustawy o odpadach oraz rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2003 r. w sprawie rodzajów odpadów, których zbieranie lub transport nie wymagają zezwolenia na prowadzenie działalności (Dz. U. z 2004 r. Nr 16, poz. 154). Zgodnie z tym rozporządzeniem zbieranie odpadów wskazanych w załączniku (...)w placówkach handlowych prowadzących sprzedaż produktów, z których powstają te rodzaje odpadów, nie wymaga uzyskania wyżej wymienionego zezwolenia. Zwolnienie dotyczy również transportu odpadów wymienionych w załączniku do rozporządzenia do placówek handlowych i z placówek handlowych do następnego posiadacza prowadzącego lub uczestniczącego w procesie odzysku lub unieszkodliwiania tych odpadów.(...)

no to pa, idę na kawę ;)

Re: świetlówki

Wysłany - 2009-03-30 08:19:52
GOŚĆ
ale wpis do rejestru Gioś sprzedający musza mieć.
a co w przypadku KPO? kto ma ją podpisać jeśli oddamy zuzyte świetlówki do sklepu, a nie musi on posiadać pozwolenia na zbieranie?

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 17 z 17

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy