Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Transport odpadów - pozwolenie na transport, a środki transp

Wysłany - 2011-03-25 10:46
Odsłony - 1644
GOŚĆ
trochę odświeżę temat. Mam zamiar rozpocząć działalność polegają na odzysku metali z kabli. Wszystko idzie ok mamy lokal i plac, mamy dostawcę kabli i maszyn. Zostaje odpady przewieźć - czyli potrzebujemy pozwolenie najlepiej na zbieranie i transport. Wymyśliłem sobie, że najtaniej i najlepiej będzie na naszym pozwoleniu na transport wynajmować raz na jakiś czas środki transportu z innej firmy ( zakup samochodu ciężarowego na tę chwilę jest bez sensu).
Dzwonię do urzędu pytam czy jest to możliwe czy raczej błądzę?
Powołuję się na zapis:" przy czym wnioskodawca nie ma obowiązku posiadania własnych środków transportu. Posiadacz odpadów, posiadając wymagane przepisami zezwolenie na transport odpadów, może na podstawie zawartej umowy wynająć do tego celu odpowiednie środki transportu" Pani urzędnik mi na to że: jeżeli chcę pozwolenie na transport to muszę mieć środki transportu a poza tym to wyjaśnienie wyjaśnieniem a oni opierają się na Ustawie. Koniec kropka. Teraz pytanie do mądrzejszych ode mnie: jaka jest prawda można mieć to pozwolenie bez samochodów i czy można wynajmować środki od firmy która takiego pozwolenia nie ma?
Macie Państwo może namiary na firmę urząd organizację w okolicach Lublina gdzie można zasięgnąć informacji na temat gospodarki odpadami bo z tego co widzę co urząd to inna interpretacja.
Pozdrawiam
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Transport odpadów - pozwolenie na transport, a środki tr

Wysłany - 2011-03-25 13:04:19
GOŚĆ
Można znaleźć firmę, która będzie Wam transportować taki odpad. Trzeba z nią podpisać umowę odnośnie transportu, ale najpierw trzeba sprawdzić czy taka firma posiada pozwolenie na transport właśnie takich odpadów. Musi przedstawić Wam decyzje odnośnie transportu odpadów (będzie tam adnotacja o kodach odpadów, które dana firma może transportować). Wy musicie posiadać pozwolenie na zbieranie i odzysk. Czyli w KPO pierwszą kolumnę wypełnia firma, od której bierzecie odpad, drugą firma transportująca, a trzecią Wy.
W sprawozdaniu rocznym uwzględniacie proces zbierania, odzysku, pewnie też wytwarzania odpadów (zapewne przy produkcji powstaną u Was jakieś odpady).

Re: Transport odpadów - pozwolenie na transport, a środki tr

Wysłany - 2011-03-26 13:09:41
GOŚĆ
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wynajęcie firmy do transportu odpadów rozważaliśmy - nie wiem jak wygląda cały rynek transportowców ale kilka, kilkanaście firm z którymi rozmawiałem takich pozwoleń nie miały. Pewnie znalezienie takiej to tylko kwestia czasu ale gdyby nasza firma miała pozwolenie na transport to moglibyśmy wynająć środki transportu od jakiejkolwiek firmy transportowej.

Ilość rekordów 1 do 2 z 2

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy