Firma nasza chciałby uzyskać interpretację na następujący temat :
Aktualnie w skład instalacji energetycznej wchodzą trzy kotły grzewcze: 2 kotły ERm-4,1 o mocy 2,44 MW każdy i kocioł ERm-2,0 o mocy 0,91 MW. Kocioł ERm-2,0 i jeden z kotłów ERm-4,1 opalane są węglem kamiennym, a drugi z kotłów ERm-4,1 opalany jest biomasą (pellet, brykiet, drewno itp.). Nominalna moc cieplna kotłów wprowadzona w węglu kamiennym wynosi 4,3 MW, a moc cieplna wprowadzona w biomasie wynosi
3,13 MW (łączna moc 7,43 MW < 10 MW), zatem zgodnie z § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie rodzajów instalacji, których eksploatacja wymaga zgłoszenia (Dz. U. Nr 130, poz. 880) oraz zgodnie z pkt 1 ppkt 2 Załącznika do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia (Dz. U. Nr 130, poz. 881), przedmiotowe kotły nie wymagają uzyskania pozwolenia na wprowadzanie pyłów i gazów do powietrza, lecz objęte są obowiązkiem zgłoszenia ich eksploatacji.
Firma nasza w zgłoszeniu zawarła kilkanaście wariantów pracy
Firma nasza przed rozpoczęciem użytkowania zgłosiła instalację do starostwa które zostało przyjęte bez uwag .
Zgłoszenie zostało złożone w grudniu 2011 i zostało przyjęte w styczniu 2012 przez starostwo .
Nadmieniam , że w roku 2012 i 2013 nie korzystaliśmy z 3 kotłów w tym samym momencie , nie używaliśmy również biomasy ponieważ nie wymagała tego sytuacja , trzeci kocioł został zamontowany tylko dlatego żeby stanowił rezerwę w przypadku awarii jednego kotłów lub w przypadku uzyskania większej ilości surowca do produkcji głównego produktu , żadna z tych sytuacji nie miała miejsca . Praca kotłów odbywała się tylko i wyłącznie wg podanej konfiguracji w zgłoszeniu i nigdy nie przekraczała 5 MW w węglu kamiennym i 10 MW w biomasie .
Moje pytanie jest następujące czy firma nasza wg opisanego stanu powinna mieć zgłoszenie czy pozwolenie ?
.