szkolenia
szkolenia, konferencje, warsztaty ... zapoznaj się z aktualną ofertą szkoleniową dostępną na rynku
W obecnych czasach monitoring stał się niezbędną podstawą przy odpowiedzialnym zarządzaniu przedsiębiorstwem – eksploatacji. Konieczność wdrażania w każdym przedsiębiorstwie wodociągowym monitoringu narzucają przepisy prawne, ale jeśli nawet takowe by nie obowiązywały to w szeroko pojętym interesie przedsiębiorstwa wod-kan byłoby mimo wszystko wdrażanie takiego systemu.
Zadaniem monitorowania sieci wodociągowej jest systematyczna identyfikacja i rejestracja stanu sieci oraz bieżących zmian wartości parametrów hydraulicznych, jakości wody oraz stanu technicznego sieci. Celem takiego działania jest zapewnienie prawidłowego zarządzania siecią, a docelowo, kontrola stanu jakości świadczonych usług w zakresie dostawy wody o wymaganej jakości, odpowiedniej ilości oraz pod wymaganym ciśnieniem. Pojawia się zatem pytanie jak prawidłowo i rzetelnie przygotować system monitoringu? Jakie parametry, gdzie i jak często mierzyć? Z jakich urządzeń i rozwiązań skorzystać? Jakie problemy techniczne można napotkać na drodze realizacji? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas szkolenia. Przekazywana podczas zajęć wiedza teoretyczna ilustrowana będzie licznymi przykładami rozwiązań praktycznych wdrożonych monitoringów sieci wod-kan.
Materiały ze szkolenia będą w formie płyty CD z prezentacją.
Prelegenci:
opiekun merytoryczny dr inż. Wojciech Koral – adiunkt, Politechnika Śląska, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach, specjalista w zakresie monitoringu i gospodarki wodomierzowej
dr inż Bożena Gil – adiunkt, Politechnika Śląska, specjalizacja sieci kanalizacyjne
Szczegóły pod linkiem:
http://dendros.pl/ogolne/przygotowanie-sieci-wod-kan-do-wdrozenia-monitoringu.html