Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Jak złożyć raport do KOBiZE jeśli firma ma dwie lokalizacje

Wysłany - 2011-08-11 12:49
Odsłony - 1283
GOŚĆ
Firma posiada dwie instalacje na dwóch różnych działkach ( 2 adresy). Czy w związku z tym trzeba składać dwa wnioski o utworzenie konta w KOBiZE i wysyłać dwa oddzielne raporty dla każdej lokalizacji ?? Dodam że na jednej działce jest instalacja wymagająca pozwolenia na emisje a na drugiej zgłoszenia.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Jak złożyć raport do KOBiZE jeśli firma ma dwie lokaliza

Wysłany - 2011-08-11 15:00:19
GOŚĆ
ZE STRONY KOBiZE
Czy podmiot, który posiada więcej niż jeden zakład, wypełnia jeden wniosek o utworzenie konta w Krajowej bazie, czy oddzielnie dla każdego zakładu?

Odp.: Jako zakład należy rozumieć jedną lub kilka instalacji wraz z terenem, do którego prowadzący instalacje posiada tytuł prawny, oraz znajdującymi się na nim urządzeniami – zgodnie z art. 3 pkt 48 ustawy – Prawo ochrony środowiska.
Wniosek o utworzenie konta w Krajowej bazie należy wypełnić oddzielnie dla każdego zakładu, na terenie którego eksploatowana jest choć jedna instalacja wymagająca pozwolenia zintegrowanego albo pozwolenia na wprowadzanie pyłów lub gazów do powietrza. W przypadku, gdy podmiot posiada np.:

3 zakłady i tylko na terenie jednego eksploatuje instalacje wymagające pozwolenia zintegrowanego lub pozwolenia na wprowadzanie pyłów lub gazów do powietrza, wniosek należy wypełnić tylko dla tego jednego zakładu;
3 zakłady i na terenie jednego zakładu eksploatuje instalację wymagającą pozwolenia zintegrowanego i inne, na terenie drugiego - instalację wymagającą pozwolenia na wprowadzanie pyłów lub gazów i inne, a na terenie 3 – jedynie instalacje wymagające zgłoszenia, należy wypełnić dwa wnioski: wniosek dla pierwszego zakładu oraz wniosek dla drugiego zakładu.

Re: Jak złożyć raport do KOBiZE jeśli firma ma dwie lokaliza

Wysłany - 2011-08-11 15:40:18
No ustawa nie mówi nic o tym, ze dla tego trzeciego się nie zakłada konta i nie wprowadza raportu... Owszem - cały czas mówią o tej formie uproszczonej... Ale to nie ma żadnej podstawy prawnej.

Ilość rekordów 1 do 2 z 2

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy