Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2008-06-16 09:23
Odsłony - 4751
gość-
Jesteśmy firmą eksploatującą 2 oczyszczalnie i 6 separatorów i ujęcia wody na terenie jednej gminy. Posiadamy decyzję zatwierdzająca program gospodarki odpadami niebezpiecznymi (0,19 Mg tych odpadów na rok) oraz przekazaliśmy informację o wytwarzanych odpadach innych niż niebezpieczne (714,83 Mg /rok)Czy powinniśmy mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów, a jeżeli tak to czy muszą być oddzielne pozwolenia na każdy obiekt, chyba to trochę bez sensu?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2008-06-16 14:35:10
mbs
rozumiem, że ilośc wytwarzanych odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne odnosi sie do wszystkich instalacji i jest zsumowana., w takiej sytuacji nie ma obowiązku uzyskiwania pozwolenia na wywtarzanie odpadów

wprost z ustawy o odpadach nie wynika, że można objąc jedna informacja i jednym programem instalacje połozone w różnych miejscach, tak do końca wprost nie jest też napisane że nie można :) w związku z czym dla instalacji połozonych na terenie jednej gminy wydaje sie sensowne objęcie 1 programem i 1 informacją kilku instalacji, choc ilości wytwarzanych odpadów powinny być dla każdej z nich jednak określone oddzialnie

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2008-06-16 17:38:08
gość-
Oczywiście ilość odpadów została zsumowana z wszystkich obiektów.dziękuję za odpowiedź

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2008-06-18 08:51:05
GOŚĆ1
Witam, mam podobne zapytanie, czy w przypadku eksploatacji 2 oczyszczalni ścieków i produkcji takich odpadów jak skratk, piaski i osady ściekowe, i magazynowania tych odpadów na terenie oczyszczalni ścieków, jest obowiązek wnoszenia opłat za składowanie odpadów???
Czy powinniśmy mieć pozwolenie na wytwarzanie odpadów?? Jaka ilość wytwarzanych odpadów kwalifikująca obiekt do uzyskania takiego pozwolenia??

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2008-06-18 10:21:05
mbs
zasadniczo za magazynowanie odpadów nie ponosi się opłat, jeśli nie mają Państwo uregulowanej gospodarki odpadami (złożona informacja o odpadach, zatwierdzony program gospdoarki odpadami, pozwolenie na wytwarzanie odpadów, pozwolenie zintegrowane lub wytwarzają Państwo mniej niz 5 Mg odpadów innych niż niebezpieczne na rok), więc magazynują Państwo odpady w miejscu na ten cel nieprzeznaczonym. w takiej sytuacji należy wnosić opłaty podwyższone - na podstawie Prawa ochrony środowiska
pozwolenie na wytwarzanie odpadów wymagane jest w przypadku:
eksploatacji instalacji (oczyszczalnia ścieków jest instalacją) w wyniku której powstają odpady w ilościach powyżej 1 Mg odpadów niebezpiecznych na rok lub powyżej 5000 Mg odpadów innych niż niebezpieczne na rok.
jeśli natomiast wytwarzają Państwo mniej niż 5000 Mg odpadów innych niz niebezpieczne na rok ale więcej niż 5 Mg nalezy złożyc informacje o wytwarzanych odpadach i sposobach gospdarowania nimi.
art. 17 ustawy o odpadach i dalsze

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-11-09 11:37:29
GOŚĆ
Witam,
Czy są jakieś ograniczenia co do ilości (Mg/rok) wytwarzanych odpadów?
prdr

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-11-13 10:12:27
GOŚĆ
Witam, nie ma ograniczeń jesli chodzi o ilości wytwarzanych odpadów, jest tylko rozróżnienie jak to napisał mbs.

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-12-14 09:13:21
Kajetan
Witam,
czy wnioskodawca we wniosku dot. pozwolenia na wytwarznie odpadów musi podać bezapelacyjnie podstawowy skład chemiczny i właściwości odpadów ???
W ustawie o odpadach art. 18 ust. 1 pkt 1 jest o tym mowa,
ale w przypadku programu gospodarki odpadami niebezpiecznymi organ może (nie musi) wezwać do podania pdst skł chem i własciwości odpadów.
W pozwoleniu to jest konieczność?
pozdrawiam

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-12-15 09:44:04
GOŚĆ
Nie jest konieczne podanie składu chemicznego, natomiast charakterystyka odpadu jak najbardziej tak (co to za odpad, sposób powstawania, zagospodarowania, magazynowania itd...)

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-12-23 10:49:07
kajetan
Witam, czy ten sam podmiot może posiadać decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami niebezpiecznymi i pozwolenie na wytwarzanie odpadów?
Czy w momencie ubiegania sie o pozwolenie na wytwarzanie odpadów powinno się uchylić decyzję zatwierdzającą program (...) niebezpiecznymi?, oczywiście przez właściwy organ.
Jeżeli tak to czy organ odpowiedzialny za wydanie nowego pozwolenia musi mieć potwierdzenie uchylenia takiej decyzji zanim wyda nowe pozwolenie?
pozdrawiam

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-12-23 11:14:45
Tak może, jeśli posiada oddzielne instalacje. Jeżeli w wyniku eksploatacji jednej instalacji, podmiot wytwarza odpady niebezpieczne w ilości powyżej 0,1 Mg rocznie, a z drugiej instalacji powyżej 1Mg niebezpiecznych lub 5000 Mg innych niż niebezpieczne.
W przypadku jednej instalacji, pozwolenie na wytwarzanie odpadów skutecznie zastępuje program, ponieważ przygotowując wniosek o wydanie pozwolenia, należy równie szeroko "opisać" odpady niebezpieczne. Podmiot składając wniosek na wytwarzanie odpadów, jednocześnie powinien złożyć prośbę o uchylenie programu. Na tej podstawie urząd dokona zmian - kiedyś usłyszałam, że urzędnicy mogą robić tylko to, o co zwraca do nich podmiot.
pozdrawiam

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2009-12-30 13:48:09
michał
pewnie rozchodzi się o instalację, jeżeli jej nie ma a właściciel wytwarza powyżej 0,1 Mg rocznie wtedy program gospodarki odpadami niebezpiecznymi. Jeżeli jest instalacja i odpady powstają w związku z jej eksploatacją (tj. też przeglądy i konserwacja sprzętu mechanicznego) w ilosci >1Mg rocznie wtedy pozwolenie na wytwarzanie odpadów (wyazując wszystkie odpady).

Mylę się?!
niech ktoś mnie wesprze w tym co myślę!

pozdrawiam

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2010-01-21 09:01:43
Jachu
i pytanie takie:
do kiedy należy zgłosić się z informacją o wytwarzaniu odpadów innych niż niebezpieczne w ilości od 5mg/rok?
mam nadzieję, że wiadomo, o co mi chodzi:)

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2010-01-21 11:19:59
GOŚĆ
Tak na dobrą sprawę, nalezy przewidzieć ile się wytworzy czyli zasada jak w przypadku pozwolenia - 30 dni.

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2010-01-21 17:09:21
GOŚĆ
a jeśli już taka informacja została zgłoszona,
rok temu, to czy muszę "powtarzać"?

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2010-02-16 15:10:51
GOŚĆ
Informacja składana jest bezterminowo. Nową składa się w momencie gdy zmieni się ilość i rodzaj wytwarzanych odpadówlub sposób postępowania z wytworzonymi odpadami.

Re: pozwolenie na wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2010-05-07 11:18:35
GOŚĆ
Witam,
w związku ze zmianą ilości i rodzajów wytwarzanych odpadów oraz sposobu postępowania z nimi, planujemy złożyć wniosek na wydanie nowego pozwolenia na wytwarzanie odpadów. Czy oprócz tego, że nie należy w nim uwzględniać odpadów komunalnych nastąpiły jakieś zmiany? Nie bardzo rozumiem wpis GOSCIA, który napisał, że w marcu 2010 roku wydane zostało pozwolenie i jest ważne tylko do końca br.
Proszę o odpowiedź.

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 16 z 16

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy