Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Spalania zanieczyszczonego gazu ziemnego

Wysłany - 2009-01-12 20:02
Odsłony - 927
nowa
Mam pytanie -temat dla mnie zupełnie nowy więc uprzejmie proszę o wyrozumiałość oraz liczę na sugestie doświadczonych kolegów i koleżanek :)
W pochodni (świeczce) będzie spalany zanieczyszczony gaz ziemny (a więc głównie metan plus węglowodory, siarkowodór, azot), który nie jest paliwem tylko stanowi nadwyżki i odpady, z którymi nie wiadomo co zrobić, więc trzeba się ich jakoś pozbyć.
Z jakiej ustawy wynika (takie informacje znalazłam gdzieś na stronach www), że małe ilości gazu mało zanieczyszczonego można upuszczać do atmosfery, a duże ilości mocno zanieczyszczonego gazu (jakie to są ilości?) należy spalić aby wyeliminować siarkowodór a emitować zamiast niego dwutlenek siarki?
A może konieczność spalania wynika z tego, że żeby nie przekraczać emisji dopuszczalnych poziomów związków siarki i tlenków azotu do atmosfery to należy ten gaz ziemny spalić? Przecież wiele kolumn działa wydmuchując metan do atmosfery, nie spalając go na świeczce, dlaczego?
Na jakiej podstawie (która ustawa) trzeba płacić opłaty za emitowanie gazów (metanu) do atmosfery i czy zawsze przy jakiejkolwiek emisji metanu czy tylko gdy przekracza ona dopuszczalne normy? to gaz cieplarniany a takich norm nie znalazłam.
Taką świeczkę trzeba zgłosić czy należy zdobyć pozwolenie na emisję i płacić za korzystanie ze środowiska? A może lepiej nie spalać gazu tylko po prostu go emitować do atmosfery?
Próbowałam zgłębiać temat, ale zagadnienie jest tak szerokie, że pozwoliłam sobie poradzić się na forum.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek
Odpowiedzi

Re: Spalania zanieczyszczonego gazu ziemnego

Wysłany - 2009-01-13 09:51:14
GOŚĆ
Witam
można emitować bez spalenia gazu. jest jeden warunek. w imisji (po rozprzestrzenieniu muszą być spełnione standardy), Czyli jeżeli w imisji stężenia nie przekroczą 10 % normy jakości powietrza wystarczy zgłoszenie, jeżeli sa powyżej 10%<100% pozwolenie na emisję. gdu okaze się, ze wartości te przekraczają 10% wartości odniesienia, trzeba zmniejszyć emisję- tutaj można to zastosować poprzez świeczkę i wykonać wtórną analizę czy nowe zanieczyszczenia nie przekraczają norm w środowisku. sprawdzenie formalne jak wyżej.
pszczola

Re: Spalania zanieczyszczonego gazu ziemnego

Wysłany - 2009-01-21 20:41:13
GOŚĆ
Witam
Opłaty za korzystanie ze środowiska są zgodne z art. 273 Prawa Ochrony Środowiska, Akty prawne można ściągnąć przez www.sejm.gov.pl , następnie zakładka prawo i wybrać " internetowy system aktów prawnych". Jak opisał wyżej GOŚĆ, dopuszczalne ilości emisji trzeba określić ( uzyskać pozwolenie). Brak decyzji to opłaty podwyższone a przekroczenia limitów decyzji to kary. Temat rzeczywiście jest szeroki, chętnie pomogę Pani w pracy ochrony środowiska.
Pozdrawiam
Antoni

Ilość rekordów 1 do 2 z 2

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy