Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-10-22 08:46
Odsłony - 1988
GOŚĆ
Czy wymagane jest zezwolenie na zbieranie wytworzonych przez siebie odpadów poza miejscem wytworzenia? mając firmę usługową, prowadzę działalnośc na terenie kilku gmin, wytworzone odpady przywoże do siebie do siedziby, po zgromadzeniu większej ilości- oddaję odbiorcy..znalazłam takie wyjasnienie, że owszem ponieważ uzyskanie zezwolenia na zbieranie odpadów nie dotyczy wytwórcy odpadów, który zbiera wytworzone przez siebie odpady w miejscu ich wytworzenia (art. 28 ust. 9 UO). Z drugiej strony nie prowadzę działalności w zakresie zbierania odpadów....Jakie jest wasze zdanie?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-10-22 13:37:32
GOŚĆ
a co to za usługi ?

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-10-22 14:22:27
GOŚĆ
No dajmy na to remontowe....

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-10-25 08:27:57
GOŚĆ
no to jesli remontowe to powinienes miec zatwierdzony program gospodarki odpadami, w ktorym to powinienes miec opisane jak i gdzie bedziesz magazynowal odpady i sposob daleszgo postepowania z nimi. raczej nie ma potrzeby posiadania zezwolenia na zbierania odpadów

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-11-03 13:15:20
GOŚĆ
"wymagane jest zezwolenie na zbieranie odpadów na terenie siedziby firmy, gdy przywożone są tu odpady wytworzone u zleceniodawcy usługi i to niezależnie od tego, czy odpady te są, czy nie są magazynowane w miejscu wytworzenia czyli usługi, gdyż wg art. 28 ust. 9 UO:

Uzyskanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy wytwórcy odpadów, który zbiera wytworzone przez siebie odpady w miejscu ich wytworzenia lub transportuje wytworzone przez siebie odpady.

Z powyższego wynika, że nie jest jedynie wymagane zezwolenie na zbieranie swoich odpadów w miejscu ich wytworzenia"

Znalazłam w internecie takie wyjasnienie, dlatego pytam...czy teraz opócz programu gosp. odpadami muszę jeszcze posiadać zezwolenie na zbiórkę, bo nie oddaje wprost z miejsca wytworzenia tylko przywoże najpierw do siebie w celu zebranie większej ilości?

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-11-03 14:14:41
GOŚĆ
musisz mieć zezwolenie bo zbierasz odpad wytworzony przez siebie ale w miejscu poza miejscem wytwarzania

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-11-04 17:32:29
GOŚĆ
To powyżej to bzdura. Nie musisz mieć zezwolenia na zbieranie. Boże...

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-11-05 08:59:30
GOŚĆ
Tez mi się tak wydaje, nie prowadzę działalności polegającej na zbieraniu odpadów, przypadkowo trafiłam na takie wyjaśnienie na jednym z portali, tutaj szukałam potwierdzenia, ale jak widac zdania są podzielone...

Re: zezwolenie na zbiórkę wytworzonych przez siebie odpadów

Wysłany - 2010-11-05 14:09:36
GOŚĆ
No niestety nasze przepisy są niejednoznaczne... ale TUTAJ akurat niejednoznaczności nie widzę ... jeżeli zbierasz odpady POZA MIEJSCEM ICH WYTWORZENIA to MUSISZ posiadać zezwolenie na zbieranie wytworzonych przez siebie odpadów....
Zresztą zapytaj w jakimkolwiek wydziale OS to Ci to potwierdzą....

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 8 z 8

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy