Odpowiadając na pytania, moim zdaniem:
ad. 1.
Można uznać produkcje takiego granulatu jako proces odzysku np R14 lub R15 co wiąże się więc z uzyskaniem zezwolenia na odzysk odpadów.
ad. 2
Jak najbardziej można produkt powstały w wyniku granulowania dalej uznawać jako odpad, jest na to nawet odpowiedni rodzaj odpadu - "19 12 04 - Tworzywa sztuczne i guma" należący do podgrupy odpadów pod nazwą "Odpady z mechanicznej obróbki odpadów (np. obróbki ręcznej, sortowania, zgniatania, granulowania) nieujęte w innych grupach"
ad. 3
Czy trzeba zgłaszać ?? jeśli idzie o przepisy ochrony środowiska to przy założeniu, że te granulowanie to proces odzysku należy wystąpić z odpowiednim wnioskiem do starostwa, aby uzyskać zezwolenie na odzysk, jak już wspominałem w p. 1.
Czy gdzieś indziej trzeba zgłosić ? najbardziej zorientowany jestem w zakresie ochrony środowiska, ale możliwe że trzeba np. uregulować sprawy związane z prawem budowlany, jeśli ta produkcja granulatu będzie odbywać sie w miejscu gdzie dotychczas prowadzona była inna działalność to może należy dokonać tzw zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego.
W razie jakiś dalszych pytań prosze podać maila moge wysłać kontakt do firmy która zajmuje się przygotowaniem odpowiednich dokumentów i wniosków z zakresu ochrony środowiska.