Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Serwis sprzętu - wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2012-09-13 20:23
Odsłony - 915
Maja
Jeśli w ramach prowadzonego serwisu sprzętu komputerowego przyjmuję od klientów zużyte urządzenia nienadające się do naprawy, to zgodnie z art. 3 ustawy o odpadach jestem wytwórcą tych odpadów?

Czy w takim razie mam obowiązek złożyć do marszałka wniosek o zatwierdzenie programu gospodarki odpadami?

A jeśli w tych wytwarzanych (niby przeze mnie) odpadach będzie ponad 100 kg niebezpiecznych, to czy muszę przedłożyć informację o wytwarzanych odpadach i sposobach gospodarowania nimi, czy nadal obowiązuje mnie tylko program gospodarki odpadami?
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: Serwis sprzętu - wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2012-09-13 20:41:50
Maja
i czy te przyjęte od klienta odpady (do serwisu, a nie do sklepu) muszę wykazać w "zbiorczym zestawieniu danych o rodzajach i ilości odpadów..." jako wytworzone przeze mnie?

Re: Serwis sprzętu - wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2012-09-14 19:47:11
GOŚĆ
To raczej będzie ZZSEiE. Wytwarzanie byłoby wtedy, gdybyś kupił od klienta komputer jako komputer sprawny, a sam uznał go za nienadający się do użytku, jednak jeżeli przyjmujesz jako zużyty sprzęt....to mówi samo za siebie.

Re: Serwis sprzętu - wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2012-09-16 09:35:08
Maja
...kupiłA ;-)

Dzięki za odpowiedź, ale nadal mam wątpliwości - bo jeśli przyjmuję w sklepie zsee - to jest to sprzęt, który klient uznał za odpad i mi go jako odpad oddaje - czyli mamy zbieranie. Ale jeśli przyjmuję jako serwis, to klient oddaje mi zepsute urządzenie z nadzieją, że je naprawię, a jeśli mi się nie uda go naprawić, to ja (a nie klient) uznaję je za nienadające się do użycia - czyli odpad i jestem w tym momencie wytwórcą odpadu. Tak mi się wydaje, ale chciałabym potwierdzenia od kogoś, kto prowadzi podobną działalność...

Art. 3 ust. 2 pkt 22) podaje definicję wytwórcy odpadów:
rozumie się przez to każdego, którego działalność lub bytowanie powoduje powstawanie odpadów (...),; wytwórcą odpadów powstających w wyniku świadczenia usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw jest podmiot, który świadczy usługę, chyba że umowa o świadczenie usługi stanowi inaczej;

nie jestem pewna, czy "świadczący naprawy" w tej definicji to także podmiot prowadzący serwis sprzetu, czy te "naprawy" odnoszą się tylko do działalności budowlanej, remontowej itp.

Re: Serwis sprzętu - wytwarzanie odpadów

Wysłany - 2012-10-12 20:14:06
KA
Mam podobny problem.
Pracownicy korzystają z telefonów służbowych, które co jakiś czas się psują i są przekazywane do punktu serwisowego w celu naprawy. Niejednokrotnie okazuje się, że koszt naprawy zepsutego telefonu jest względnie wysoki i naprawa się po prostu nie opłaca. W przypadku gdy koszt naprawy wydaje się nieopłacalny istnieje możliwość darmowej utylizacji przedmiotowego telefonu komórkowego - po podpisaniu oświadczenia o zgodzie na bezpłatną utylizacje telefon zostaje w punkcie serwisowym.
Czy w opisanym przypadku mamy do czynienia z przekazaniem odpadu jeśli z założenia telefon trafił do punktu serwisowego nie jako odpad ale jako zepsute urządzenie wymagające naprawy? Czy właściciel (firma korzystająca z telefonu) powinna wystawić KPO? A może to własnie serwis jest wytwórcą odpadu?

Ilość rekordów 1 do 4 z 4

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy