Oleje odpadowe powinny być przechowywane w zbiornikach podziemnych lub naziemnych lub w szczelnych opakowaniach nie przekraczających pojemności 1 m3 pod zadaszeniem i na utwardzonej powierzchni. Zgodnie z Art. 11 pkt 4 Ustawy o odpadach, transport odpadów niebezpiecznych z miejsc ich powstawania do miejsc odzysku lub unieszkodliwiania odpadów odbywa się z zachowaniem przepisów obowiązujących przy transporcie materiałów niebezpiecznych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 5 marca 2001
Dodtakowo musisz posiadać odpowiednie sorbenty na wypadek rozlania zużytego oleju, a miejsce magazynowania zabezpieczyć tak, aby nie było możliwości dostępu dla osób postronnych.
Beczki (tudzież miejsce ich składowania) powinno być oznakowane kodem odpadu.
Co do kwestii formalnych - na pewno potrzebujesz zezwolenie na zbieranie odpadów (i jeżeli chcesz je przewozić także na transport), a wcześniej decyzję o środowiskowych uwarunkuwaniach.
Możesz mieć problem z gospodarką wodną, czy na terenie istnieje kanalizacja deszczowa? Prawdopodobnie byłoby wskazane aby odcieki z takiego placu przechodziły przez separator substancji ropopochodnych (ale ja nie zajmuje sie ściekami więc w tym Ci nie jestem w stanie powiedzieć nic "na pewno")
No i jeszcze w informacja /program gosp.odpadami nieb./pozwolenie na wytwarzanie odpadów dla twojej dzialalności - obejmujące zużyte sorbenty, w tym szmaty, beczki nie nadające sie do dalszego użytku etc.
Pozdrawiam