Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

forum dyskusyjne

pytaj, ... odpowiadaj, ... dyskutuj , daj się poznać innym jako fachowiec w branży

Aby prawidłowo korzystać z serwisu, należy włączyć w przeglądarce obsługę JavaScript.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skorzystaj z pomocy jej producenta.
Działy tematyczne

Karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-04 15:16
Odsłony - 3229
Kasia
Sytuacja jest taka: Firma X posiada pozwolenie na wytwarzanie odpadów u klienta. Czy w karcie ewidencji odpadów w rubryce " masa wytworzonych odpadów" należy wpisywać masę odebranych odpadów w tej sytuacji? Czy adres zapisany na tej karcie to adres firmy X? Czy takie karty mają być prowadzone w cyklach miesięcznych, czy proponowany jest inny format? Bardzo proszę o informację i rozwianie moich wątpliwości.
Odpowiedz na tę wiadomość
Obserwuj wątek

Oferty biznesowe związane z tematem wątku dyskusji

Odpowiedzi

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-04 16:12:22
GOŚĆ
Witam
wg mnie sytuacja jest następująca:
jeżlei wytwarzamy odpady u klienta (np oczyszczanie separatorów) wpisujemy to co wytworzyliśmy (zazwyczaj będzie to tożsame z tym co zostało odebrane, lecz część moze być magazynowana u klienta), adres wytwórcy wpisujemy adres firmy która wytworzyła a nie gdzie zostało wytworzone.

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-04 20:56:07
dar
zgadzam sie z poprzednikiem. co do cykli wypełniania to należy wpisywac dane o wytworzonych odpadach z podziałem na miesiące, w których określona, faktyczna ilość została wytworzona. Nie znam jednak przepisu, który określa z jaką częstotliwością (np. czy raz w miesiącu, czy raz w kwartale itd) należy wpisywac dane opisujące wytwarzanie odpadami w danym miesiącu. Może ktoś z forumowiczów ma jakąś pisemną interpretację albo potrafi wyprowadzic dowód prawny. Dodam, że ten problem zawsze stanowi spór między moim spojrzenim, a np. urzędnikami w zależności od organu odpowiedź jest różna np. uzupełniać Karty Ewidencji Odpadów należy w ostatni dzień miesiąca, do 10 dnia miesiąca, raz na kwartał, raz na pół roku, po przekazaniu odpadów odbiorcy).

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-05 08:27:08
Kasia
Jestem bardzo wdzięczna za pomoc. Dziękuję za szybką odpowiedź

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-05 08:42:32
GOŚĆ
Witaj Dar, propos czestotliwości wpisywania kart ewidencji nie ma jasno sprecyzowane kiedy zamykamy bilans. w swojej praktyce spotkałem się z opinia Inspektorów, iż w momencie przekazania odpadów np do magazynu należy wpisać w kartę ewidencji. Nie zawsze to jest wykonalne.
Ja u siebie wpisuję do ewidencji w momencie oddania odpadów, na podstawie KPO + na koniec roku ewidencjonuje to co mamy zmagazynowane.

Pszczoła
PS Przydały się materiały o biogazie składowisk owym

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-05 13:53:08
dar
dzięki za info. no tak, stosowany przez Ciebie sposob to jedna z możliwości, dobrze, że Inspektory w Twoich stronach ida na takie rozwiązanie, które stosujesz - jest ono dość wygodne. Niestety nie wszędzie są urzędnicy, którzy chcą rozumieć trudność jaką jest prowadzenie wiarygodnej ewidencji w zakładzie przemysłowym.

co do materiałów to nie rozgryzałem Twojego programu - brak czasu, dużo pracy sprawozdawczej na początku roku :( z tego co zrozumiałem to ten program symuluje rozprzestrzenianie. My używamy do tego programu "Operat 2000". Trudność polega jednak na określeniu emisji. Korzystamy głownie z danych p. Kempy chociaż praktycy z pobliskiej biogazowni na składowisku mają zupełnie inne zdanie głównie w zakresie czasu trwania poszczególnych faz generowania biogazu przez złoże odpadów. Mam zamiar podejść do tematu "naukowo" w II połowie roku. Czy może wiesz jak kształtuje sie cena pomiaru monitoringowego biogazu w Twoich stronach (u nas ok 100-150 za punkt)
Pozdrawiam dar

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-05 15:44:26
GOŚĆ
model jest to oszacowania emisji biogazu a nie rozprzestrzeniania się. że byc on przydatny do szacowania potencjału gazowego w danym roku eksploatacji składowiska, określenia maksymalnej emisji (rok po zamknięciu składowiska), wyboru reprezentatywnych substancji określających skalę oddziaływania na środowisko (emitowanych jest ok 400 substancji) itd.

piszesz jakąś prace naukową na ten temat. osobiście chce sie przymierzyć aby pociągnąć temat. Być może w kontekście modelowania emisji odorów ze składowisk temat bardzo pośredni pozdrawiam

Re: karty ewidencji odpadów

Wysłany - 2007-04-05 18:40:44
dar
dzięki pszczoła za info. jak mówiłem nie miałem czasu tego rozpoznać Twoje materialy leżą na biurku i czekają. Z tego co wyzej napisałeś to model ten jest godny przeanalizowania.
Pisząc "naukowo" miałem na myśli porównanie polskich danych literaturowych (szczególnie opracowań p.Kempy) z np. modelami stosowanymi przez agencję, w tym oczywiście wynikami otrzymywanymi z modelowania programem, który stosujesz oraz pomiarami faktycznymi.

pozdro dar

W tym miejscu mogą być prezentowane oferty biznesowe związane z tematek wątku dyskusji

Ilość rekordów 1 do 7 z 7

UWAGA!!! - zanim wypełnisz formularz przeczytaj uważnie

info

REGULAMIN

Nazwy pól wymaganych zostały pogrubione

Autor -
(identyfikator do 12 znaków)

Jeśli chcesz by inni użytkownicy serwisu mogli się z Toba skontaktować - zarejestruj się

Temat(do 60 znaków)
Treść (do 1500 znaków)
nie może zawierać danych kontaktowych, email, www, ofert biznesowych
Kod z obrazka wpisz w poniższe pole

Twój wpis zostanie opublikowany po akceptacji treści przez administratora

Jedynie wpisy użytkowników zarejestrowanych publikowane są na forum bez koniecznej akceptacji administratora. Nie zwalnia to jednak z koniecznosci stosowania się do zasad korzystania z forum. W przypadku łamania zasad użytkownik mimo rejestracji może utracić prawo do publikacji wypowiedzi bez akceptacji administratora

=>Bezpłatna rejestracja

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy