Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska
Pod koniec ubiegłego roku, w połowie drogi między Krakowem a Katowicami (Trzebinia) powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie! Niedługo osiągnie on poziom maksymalnych mocy przerobowych, w czerwcu Zarząd uruchamia bowiem drugą zmianę. Oznacza to, że w Polsce coraz więcej sprzętu jest przetwarzana w bezpiecznym dla środowiska procesie. Do tej pory normy środowiskowe spełniały tylko dwa inne zakłady.
Sałata, bukiet kwiatów, obierki ziemniaków czy fusy z kawy — odpady organiczne to w kuchni normalność. Można z nich wytworzyć bogaty w substancje odżywcze kompost, ale najpierw odpady te muszą zostać oddzielnie zebrane, co dla wielu konsumentów jest czynnością uciążliwą i niehigieniczną.
Wiele film zajmujących się recyklingiem pozyskuje miedź z kabli poprzez ich opalenie. Praktyka taka często sprowadza się do wrzucenia kabli do beczki, polania ich benzyną lub rozpuszczalnikiem i podpalenia. Mało kto zwraca uwagę na fakt, iż w ten sposób zatruwane jest środowisko naturalne. Priorytetem jest osiągnięcie zysku. Szacuje się, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zastosowanych jest około 120 kg kabli i przewodów. Do tego dochodzą samochody osobowe, w których występuje kolejnych kilkadziesiąt kilogramów.
Rusza nowy projekt badawczy wspierany przez Komisję Europejską - Greenland , który umożliwi praktyczne zastosowanie technologii remediacji gleby opartych na roślinach i mikroorganizmach. W konsorcjum realizującym projekt znalazło się 17 partnerów z 10 krajów UE, w tym wrocławska firma ATON-HT.
Ilość rekordów 1 do 5 z 12
Wykonamy stronę www dla Twojej firmy
Przykładowe szablony strony