Portal branży recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl

Wiadomości

Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska

Najnowsze wiadomości

Od 1 lipca 2017 r. na terenie całego kraju będzie obowiązywał Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO).

Autor: eGartia
Dodano: 2017-07-12
Odsłon: 610
30 listopada, w trakcie uroczystej ceremonii, Europejski Komisarz ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa, Karmenu Vella, ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Europejskie Nagrody „Biznes dla Środowiska”.
Autor: GOŚĆ
Dodano: 2014-12-10
Odsłon: 373

Pod koniec ubiegłego roku, w połowie drogi między Krakowem a Katowicami (Trzebinia) powstał jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Europie! Niedługo osiągnie on poziom maksymalnych mocy przerobowych, w czerwcu Zarząd uruchamia bowiem drugą zmianę. Oznacza to, że w Polsce coraz więcej sprzętu jest przetwarzana w bezpiecznym dla środowiska procesie. Do tej pory normy środowiskowe spełniały tylko dwa inne zakłady. 

Autor: eGartia
Dodano: 2013-06-24
Odsłon: 1442

Sałata, bukiet kwiatów, obierki ziemniaków czy fusy z kawy — odpady organiczne to w kuchni normalność. Można z nich wytworzyć  bogaty w substancje odżywcze kompost, ale najpierw odpady te muszą zostać oddzielnie zebrane, co dla wielu konsumentów jest czynnością uciążliwą i niehigieniczną.

Autor: eGartia
Dodano: 2011-11-25
Odsłon: 2290

Wiele film zajmujących się recyklingiem pozyskuje miedź z kabli poprzez ich opalenie. Praktyka taka często sprowadza się do wrzucenia kabli do beczki, polania ich benzyną lub rozpuszczalnikiem i podpalenia. Mało kto zwraca uwagę na fakt, iż w ten sposób zatruwane jest środowisko naturalne. Priorytetem jest osiągnięcie zysku. Szacuje się, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zastosowanych jest około 120 kg kabli i przewodów. Do tego dochodzą samochody osobowe, w których występuje kolejnych kilkadziesiąt kilogramów.

Autor: GOŚĆ
Dodano: 2011-08-25
Odsłon: 35273

Ilość rekordów 1 do 5 z 555

12 3 4 5 6 7 ...
Recykling, odpady, ochrona środowiska - gartija.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy