mam pytanie dot. firmy instalacyjnej, która usługowo na różnych placach budowy wykonuje odwodnienia dachów płaskich w systemach podciśnienowych. Do wynonania takiego systemu potrzebne są rury HDPE, które zgrzewa się na miejscu budowy. Do zgrzewania używamy np. patelni, zgrzewarek czyli urządzeń, kóre podgrzewają rury do odpowiedniej temp. by je stopić i połączyć.
Tak więc do łączenia rur nie używamy niczego innego , tylko małych narzędzi zasilanych prądem w celu stopienia rury. (nie tak jak przy spawaniu gdzie używamy innych materiałów, gazów etc)
Rury HDPE to polietylen, który w karcie charakterystyki ma:
.Wzór chemiczny: (C2H4)x
Numer CAS: 9002-88-4
Numer EINECS lub ELINEX: substancja jest polimerem, zgodnie z przepisami europejskimi EINECS rejestracja nie jest wymagana
nigdzie nie mogę znaleźć, czy przy procesie łączenia rur dochodzi do emisji i jakie są to substancje.. nawet producent nie podaje... rura całkiem się nie stapia, więc może nie ma emisji?
czy ktoś miał podobny przypadek? co z tym zrobić?
dla podnośników, wózków widłowych na budowie sprawa jest prosta, bo mamy zużycie paliwa, jak podnośnik elektryczny to nie mamy emisji... ale z tymi rurami nie mam pojęcia