gartija.pl > artykuły
Ekologiczny kredyt hipoteczny w ofercie BOŚ Banku
Odsłon - 580
eGartia
autor:
2010-04-22

BOŚ BankBank Ochrony Środowiska wprowadził do oferty ekologiczny kredyt hipoteczny. Na preferencyjne warunki mogą liczyć osoby dbające o środowisko. Atutem kredytu jest jego niska cena – marża pobierana przez Bank może wynosić zaledwie 1 punkt procentowy.

Nowy kredyt BOŚ Banku można przeznaczyć na finansowanie zakupu, budowy lub remontu domu czy mieszkania w budynku, w którym zostaną zastosowane rozwiązania pozwalające oszczędzać energię. O ekologiczny kredyt hipoteczny może ubiegać się każdy, kto planuje zainwestować w Odnawialne Źródła Energii, czyli kolektory słoneczne, pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne (ogniwa słoneczne) albo instalacją odzysku ciepła z wykorzystaniem rekuperatorów (filtracja powietrza wywiewanego z budynku).

Kredyt można uzyskać również na nieruchomości ze statusem budynku niskoenergochłonnego lub pasywnego tj. takiego, dla którego wielkość energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb związanych z jego użytkowaniem, jest nie większa niż odpowiednio: 70 kWh (mkw. na rok) i 15 kWh (m kw. na rok). Nowy kredyt BOŚ Banku może być udzielony także na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku lub instytucji, jeżeli finansowana nieruchomość będzie spełniać ekologiczne wymagania.

Jeśli spełnimy powyższe kryteria możemy liczyć na obniżkę marży kredytowej nawet o 2 p.p. i może wynosić zaledwie 1 p.p. – Już po raz trzeci w krótkim czasie obniżyliśmy ceny kredytów hipotecznych. Ostatnie miesiące, a szczególnie okres wiosenny, to ożywienie na rynku deweloperskim, a co za tym idzie – kredytów hipotecznych. Dlatego wychodzimy z ciekawą ofertą do klientów. Poza preferencyjnymi warunkami oferujemy im atrakcyjne warunki spłaty zobowiązania, m.in. 3-letnie wakacje kredytowe, możliwość sfinansowania 100 proc. wartości nieruchomości i rozłożenie spłaty nawet na okres 50 lat – mówi Marek Serafiński, Wiceprezes Zarządu Banku Ochrony.

Ekologiczny kredyt hipoteczny jest pierwszym z serii nowych produktów o charakterze ekologicznym, które BOŚ Bank planuje wprowadzić na rynek w 2010 roku.


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy