gartija.pl > artykuły
Po jedenaste: NIE WYRZUCAJ!
Odsłon - 115
eGartia
autor:
2009-10-22

Są przedmioty, których nie powinno się bezmyślnie wyrzucać na śmieci, ponieważ rujnują nasze środowisku. Należą do nich także puste pojemniki po tuszach i tonerach. Co więc możemy zrobić ze zużytym kartridżem? 

Choć powszechnie wiadomo, że pustych kartridży nie powinno się wyrzucać, to i tak większość z nich ląduje w śmieciach. – Dzieje się tak dlatego, że wielu użytkowników po prostu nie wie, co może z nimi zrobić – mówi Marcin Adamski, członek zarządu w firmie Black Point. A sposobów na zużyte kartridże jest kilka: w miejscu zakupu nowego można go oddać sprzedawcy albo włożyć do specjalnie oznakowanego kosza.

Black Point, producent i dystrybutor materiałów eksploatacyjnych do drukarek postanowił dodatkowo ułatwić rozwiązanie problemu z pustymi kartridżami i do swoich produktów dołącza specjalne foliowe koperty. Dzięki nim pozbycie się zużytych tuszy jest proste: po wymianie atramentu na nowy, stary kartridż wystarczy włożyć do koperty, zanieść na pocztę i bezpłatnie odesłać pod adres wydrukowany na kopercie. 

Dlaczego warto? 

Po pierwsze – troska o środowisko. 

Większość odesłanych w kopertach kartridży trafia do recyklingu i może zostać ponownie wykorzystana do produkcji pełnowartościowych materiałów eksploatacyjnych do drukarek. – Dzięki temu tysiące zużytych kartridży przestanie być zagrożeniem dla środowiska, a klienci otrzymają ekologiczny produkt doskonałej jakości, na dodatek w konkurencyjnej cenie – wyjaśnia Marcin Adamski.

Po drugie – wsparcie potrzebujących.

Skorzystanie z kopert dołączonych do tuszy Black Pointa niesie za sobą jeszcze jedną wartość. Działanie Black Pointa wspiera UNICEF, którego logo znajduje się na kopertach. Z każdego wysłanego w kopercie, nadającego się do recyklingu kartridża jedna złotówka zostanie przekazana na działania UNICEF-u. Choć wydaje się, że to niewiele, złotówka może zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójkę dzieci zaopatrzyć w wyprawki szkolne lub pozwolić na zakupienie kilkudziesięciu tabletek do odkażania wody. Szacuje się, że co roku na światowe wysypiska śmieci trafia kilkaset milionów pustych głowic atramentowych i tonerów laserowych. To tylko niewielka część z ciągle powiększającej się góry elektroodpadów. Każdy z nas ma w tym swój udział. Dlatego najlepiej zacząć od siebie i pomyśleć, jak ograniczyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego i odpowiedzialnie korzystać z jego zasobów. Świadomość, że codzienne czynności oddziałują na otaczające nas środowisko, ma ogromną wartość. Dzięki zmianie przyzwyczajeń, chociażby takich, jak właściwe pozbywanie się zużytych kartridży, mamy wpływ na stan naszej planety. 


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.



Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
Patronujemy
!
Wpięci w sieć "Gartija"

www.ecoprogres.pl



Wykonamy stronę www dla Twojej firmy

Dowiedz się więcej ...

Przykładowe szablony strony

ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy