gartija.pl > artykuły
PSZOK – efektywność i funkcjonalność
Odsłon - 319
eGartia
autor:
2017-03-08

Już po raz 7. firma EKORUM organizuje ogólnopolską konferencję PSZOK – efektywność i funkcjonalność, która odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2016 r., w Katowicach. Konferencja połączona będzie z dwoma wyjazdami technicznymi:  krajowym – wizytacja PSZOK-u w Bielsku-Białej oraz zagranicznym – wizytacja punktów w Wiedniu.

Konferencja jest cyklicznym i cenionym w branży spotkaniem, które w całości dedykowane jest problematyce PSZOK. Od 2012 roku zostało zorganizowanych już 6 konferencji, które poruszały najważniejsze aspekty tworzenia i funkcjonowania PSZOK.

 

Od kilku lat na barkach polskich gmin ciąży obowiązek utworzenia samodzielnie (bądź z innymi samorządami) punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). Zorganizowanie takiego miejsca to dla wielu podmiotów nie lada wyzwanie. Trzeba bowiem pogodzić prawne wymagania z potrzebami lokalnej społeczności. Ponadto samorządy, mając na względzie konieczność osiągnięcia określonych poziomów odzysku i recyklingu, to właśnie w PSZOK-ach upatrują szansy na zyskanie dodatkowych punktów procentowych w tym zakresie. Rodzi się zatem pytanie, w którą stronę pójść, by wizja miejscowych władz nie rozminęła się z lokalnymi uwarunkowaniami. Stąd pomysł, by zorganizować konferencję, która swą merytoryką obejmowałaby aspekty zarówno prawne tego zagadnienia, jak i praktyczne czy finansowe.

Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z branży gospodarki odpadami, instytucji finansujących, prawników oraz praktyków. Ich wykłady, a także dyskusje mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie eksploatacji PSZOK-ów.
Merytoryczna część tego wydarzenia zostanie wzbogacona o wyjazdy techniczne do Bielska-Białej oraz Wiednia, podczas których praktycznie będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem PSZOK-ów. 

 

Szczegółowy program konferencji na stronie www.ekorum.pl   oraz na www.PSZOK.pl

Koszt udziału w spotkaniu od 390 zł

 

Organizator 

 

EKORUM
tel. +48  61  67  00  965   lub  +48  608  332  700

e-mail: ekorum@ekorum.pl 


Wyślij Do druku Dyskutuj

Dodaj komentarz

Autor

Komentarz (do 1500 znaków)

Komentarze uzytkowników niezalogowanych są moderowane. Usuwane będą komentarze: nie odnoszące się do tresci artykułu, zawierające obraźliwe i wulgarne słowa.Kod z obrazka obok wpisz w poniższe pole

Warto zobaczyć

 boksy tekstowe
Reklamuj się na tej
stronie
Płać za kliknięcie
To groszowa sprawa
www.gartija.pl/boksy.html
ODPADY, RECYKLING - Wszelkie prawa zastrze�one
 
 
 
 
 
 
 
EKO Partnerzy