Logistyka odpadów |
W Europie coraz więcej operatorów logistycznych podejmuje się działalności operacyjnej w dziedzinie recyklingu. Na pewno jedną z przyczyn jest zakres prawa już obowiązującego (normy dotyczące ochrony środowiska naturalnego - ISO 1400), jak i tego, które dopiero wchodzi w życie (np. nowe dyrektywy unijne WEEE). W Polsce na razie tylko kilka firm logistycznych świadczy usługi w zakresie utylizacji czy gospodarki odpadami.
Segregacja i utylizacja
W branży TSL skala zjawiska, liczba i różnorodność odpadów powodują, iż gospodarka odpadami powoli staje się procesem na stałe wpisanym w zakres oferowanych usług, wymagającym opracowania procedur związanych z właściwą segregacją odpadów, ich pakowaniem, składowaniem, transportem, a w skrajnych przypadkach utylizacją lub przerobem umożliwiającym ich powtórne wykorzystanie. Należy przypuszczać, że zagospodarowywanie odpadów będzie w przyszłości jedną z podstawowych usług operatorów logistycznych.
Operatorzy logistyczni w tej dziedzinie odgrywają istotną rolę w dwóch wymiarach. Pierwszy to zarządzanie odpadami powstającymi w trakcie samego procesu logistycznego, a drugi - nabierający coraz większego znaczenia - uczestnictwo w procesach recyklingowych realizowanych i zarządzanych przez firmy innych branż gospodarki - tłumaczy Radosław Moryń, partner DGL Polska.
Logistyka zarządzania odpadami rozwija się dość powolnie, bo nie jest procesem prostym.
Źródło - Gazeta Prawna (www.gazetaprawna.pl)
GOŚĆ 2011-05-27 15:53:28
Artykuł bardzo dobry: prosty, a zarazem bogaty w podstawowe informacje. Szacunek dla autora ;)
Ilość rekordów 1 do 1 z 1
Warto zobaczyć
Wykonamy stronę www dla Twojej firmy
Przykładowe szablony strony