Artykyły
Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska
Papa jest odpadem innym niż niebezpieczne klasyfikowanym pod kodem 170380. Jej zagospodarowanie z prawnego punktu widzenia może wydawać się bardzo proste. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 28.05.2002 (Dz. U. nr 74, poz. 686) daje bowiem możliwość przekazywania odpadów, w tym m.in. odpadów papy, osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym, nie będącym przedsiębiorstwami do wykorzystania na ich własne potrzeby.
Zgodnie z Ustawą o odpadach z dnia 27.04.2001 (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm.) składowanie jest jedną z metod unieszkodliwiania odpadów.
Jednym z najnowszych kierunków przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych jest tzw. recykling chemiczny. Proces ten staje się coraz bardziej popularny z uwagi na możliwość odzysku cennych składników niezbędnych do produkcji paliw płynnych. Mając na uwadze nieustannie rosnące ceny benzyny, oleju napędowego czy grzewczego pomysł takiego wykorzystania odpadów jest szczególnie warty zaprezentowania.
Metody zagospodarowania odpadowych rozpuszczalników koncentrują się głównie na ich termicznym unieszkodliwianiu. Wiąże się to niestety z wysokimi kosztami powodowanymi przede wszystkim przez konieczność wyposażenia instalacji w skomplikowane i drogie urządzenia oczyszczające spaliny. Najlepszą alternatywą wydaje się recykling rozpuszczalników.
Ilość rekordów 26 do 30 z 51
Wykonamy stronę www dla Twojej firmy
Przykładowe szablony strony