Artykyły
Platforma wymiany informacji oraz promocji i reklamy dla firm działających w branży Inżynierii Środowiska
Każda kontrola wzbudza pewnego rodzaju niepokój w firmie. Jest on jednak przeważnie łagodzony odległą, a nawet nieokreśloną przyszłością takiego zdarzenia, szczególnie, jeśli chodzi o małe spółki. Pojawienie się inspektorów w progu zakładu często więc zaskakuje przedsiębiorcę, stając się powodem bezsenności i to niejednokrotnie uzasadnionej.
W pogoni za dostępem do nowych źródeł informacji, często zapominamy o tych, które przysługujš nam właściwie z urzędu. Powszechny dostęp do informacji o środowisku reguluje bowiem prawo polskie odpowiednimi aktami prawnymi.
Złom elektryczny i elektroniczny klasyfikowany jest najczęściej jako odpad niebezpieczny 160209 w grupie odpadów przemysłowych i 200135 w grupie odpadów komunalnych. Takie zakwalifikowanie związana jest przede wszystkim z zawartością substancji szczególnie szkodliwych dla zdrowia ludzi i środowiska, którymi są najczęściej ołów i halogenki.
Od dzisiaj sprzęt elektryczny i elektroniczny, wprowadzany do obrotu, musi być odpowiednio oznakowany i zbierany osobno niż pozostałe odpady. Wchodząca dziś w życie ustawa z 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. nr 180, poz. 1495) nakłada nowe obowiązki w zakresie gospodarowania zuzytym sprzętem elektycznym i elektronicznym
Ilość rekordów 21 do 25 z 51
Wykonamy stronę www dla Twojej firmy
Przykładowe szablony strony