Obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej reguluje ustawa z dnia 11.05.2001. Z dniem 1 kwietnia obowiązki te zostały zaktualizowane ustawa zmieniająca z dnia 21 stycznia 2005 opublikowaną w Dz. U. Nr. 33 poz. 291.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie najistotniejszych zmian, znacząco wpływających na działania zarówno podmiotów gospodarczych wytwarzających odpady jak i recyklerów.
Najbardziej znaną i powszechnie stosowaną formą polistyrenu jest styropian, wykorzystywany przede wszystkim w budownictwie i chłodnictwie jako materiał izolacyjny, a także w branży opakowaniowej do pakowania sprzęty RTV i AGD oraz artykułów spożywczych. Jego popularność związana jest głównie z niskimi kosztami wytwarzania i bardzo dobrymi parametrami fizyko-chemicznymi. Te pozytywne cechy produktu nie idą jednak w parze z cechami odpadu.
Działalność związana z odzyskiem baterii i akumulatorów to przykład przedsięwzięcia łączącego ochronę gruntu oraz wód powierzchniowych i podziemnych przed niebezpiecznym skażeniem z wymiernym zyskiem ekonomicznym. Baterie i akumulatory to odpady niebezpieczne i jednocześnie cenny surowiec wtórny.
Ilość rekordów 13 do 15 z 20
Dz.U. 2011 nr 86 poz. 476
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie procesu odzysku R10
Data wejścia w życie - 2011-05-07
Wykonamy stronę www dla Twojej firmy
Przykładowe szablony strony